Wiadomości z Świętochłowic

Audiowizualny koncert "JO. Krew i gniew"

  • Dodano: 2020-08-18 06:30, aktualizacja: 2020-08-18 06:42

Już w najbliższą środę - 19 sierpnia, w ramach obchodów 100 rocznicy II Powstania Śląskiego, zapraszamy na audiowizualny koncert "JO. Krew i gniew".

Koncert będzie transmitowany online o godz. 20.00 na stronie internetowej www.radio.opole.pl oraz na kanałach FB Radia Opole i Muzeum Powstań Śląskich w Świętochłowicach.

Koncert to prezentacja płyty zespołu JO, opowiadającej o Śląsku z okresu Powstań, wydanej przez Muzeum Powstań Śląskich w ubiegłym roku, z okazji 100-lecia I Powstania Śląskiego. Teksty piosenek zostały napisane przez Wojciecha Byrskiego, a muzyka przez Roberta Biniasa (Hasiok). Muzycy grający w zespole to osoby znane z zespołów Piersi, Feel i Hasiok. Dzięki autorom oraz doborowi muzyków udało się uzyskać bardzo dobry efekt artystyczny. Za warstwę wizualną koncertu, w której wykorzystano ikonograficzne materiały archiwalne Muzeum Powstań Śląskich, odpowiada Nokta Studio.

Koncert będzie transmitowany online - 19 sierpnia 2020 r. o godz. 20.00 na stronie internetowej www.radio.opole.pl oraz na kanałach FB:
https://www.facebook.com/radioopole/
https://www.facebook.com/Studio.M.im.SBB/
https://www.facebook.com/muzeumpowstanslaskich/

Koncertowi będzie towarzyszyła wystawa plenerowa „Śląsk – droga do Niepodległej” prezentowana przed budynkami Radia Opole i Instytutu Śląskiego w dniach 14 - 20 sierpnia 2020 r.

Projekt realizowany w ramach obchodów stulecia odzyskania niepodległości oraz odbudowy polskiej państwowości pod patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Zadanie sfinansowano ze środków Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również