Wiadomości z Świętochłowic

Bajkowe szaleństwo w SP nr 5

  • Dodano: 2021-11-09 06:00, aktualizacja: 2021-11-09 06:19

W piątek, 5 listopada br. korytarze Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 5 zaroiły się od niezwykłych gości.

Czytamy z klasą. Lekturki spod chmurki

Uczniowie klas 1-3 przebrali  się za swoich ulubionych bohaterów kreskówek w ramach odchodów Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek. Inicjatorami tego wydarzenia byli wychowawcy klas drugich, którzy realizują z dziećmi projekt „Czytamy z klasą. Lekturki spod chmurki”.

Piątek był dniem obfitującym w wiele zabaw: dzieci śpiewały piosenki z bajek, rozwiązywały związane z nimi zagadki oraz uczestniczyły w różnych konkurencjach na sali gimnastycznej, gdzie miały też okazję trochę potańczyć. Podsumowaniem imprezy był pokaz mody, podczas którego dzieci zaprezentowały bohaterów, za których się przebrały – a ich różnorodność była imponująca: od superbohaterów i superbohaterek przez księżniczki po czarownice. Zachwyt wszystkich wzbudziły także stroje nauczycieli pełniących funkcję wychowawców klas 1-3 oraz świetlicy.

Obchody  Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek były świetną okazją do wspomnienia   rocznicy urodzin W. Disneya oraz przybliżenia uczniom sylwetki tego filmowca.

Dzieci były zachwycone imprezą. Dzięki takim inicjatywom szkoła staje się nie tylko miejscem nauki, ale i zabawy oraz wszechstronnego rozwoju. Przygotowane przez nauczycieli zajęcia pozwalały uczniom  wykazać się kreatywnością oraz odgrywały rolę integrującą grupę. Jak mówi jedna z nauczycielek: „Dzień upłynął we wspaniałej, radosnej atmosferze. Z całą pewnością to wydarzenie powtórzymy za rok.”

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również