Wiadomości z Świętochłowic

Bajkowe warsztaty z Maurycym

  • Dodano: 2022-01-18 06:00, aktualizacja: 2022-01-18 06:07

Centrum Kultury Śląskiej wyrywa dzieci z cyberprzestrzeni. Czytanie bajek powinno być stałym elementem w rozwoju dziecka. Bajki bawią, uczą, pomagają zrozumieć świat. Dzięki nim dzieci poznają świat wartości uniwersalnych.

Poznają własne uczucia. Bajki spełniają rolę terapeutyczną (poprzez relacje i problematykę treści), socjalizacyjną i wychowawczą – przekazując właściwe formy współżycia i zachowania.

Bajkowe warsztaty prowadzone przez Maurycego pełnią funkcję zajęć dydaktyczno-wyrównawczych, korekcyjno-kompensacyjnych i zajęć z rewalidacji. W trakcie warsztatów dzieci wraz z Maurycym interpretują teksty bajek, analizują ich morały. Jest to zarazem bardzo dobre ćwiczenie językowe kształtujące umiejętności niezbędne w procesie opanowywania techniki czytania.

Na zajęciach z Maurycym dzieci wchodzą w świat bajek bardzo płynnie

Jak wiemy, życie nie jest bajką, ale dobrze zaprezentowana i zinterpretowana bajka pokazuje prawdziwe życie. Aktualnie otacza nas wirtualny świat. Dzięki zaś spotkaniu z Maurycym i jego warsztatami dzieci otrzymują naukę i zabawę w jednym.

Serdecznie zapraszamy na warsztaty Małych i Dużych już 19 stycznia, o godzinie 17:00. Bilety w cenie 5 zł do nabycia przed spektaklem.

Data: 19 stycznia 2022
Czas: 17:00 - 18:00
Miejsce: CKŚ Zgoda Krauzego 1 Świętochłowice, 41-600 
Koszt: 5zł
Organizator: CKŚ

Bajkowe warsztaty z Maurycym

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również