Wiadomości z Świętochłowic

Będzie mniej remontów. Spółdzielnia Mieszkaniowa w Świętochłowicach podsumowuje 2021 rok

 • Dodano: 2022-06-09 07:00, aktualizacja: 2022-06-09 07:33

Na stronie Spółdzielni Mieszkaniowej w Świętochłowicach, największej w mieście, pojawiło się podsumowanie wydatków i inwestycji poczynionych w 2021 roku. Zeszłoroczne wyniki wpłynęły na to, na ile remontów ze strony spółdzielni mogą liczyć mieszkańcy.

Niewiele się zmieni

W 2022 roku największa spółdzielnia mieszkaniowa w mieście planuje termomodernizację tylko dwóch budynków, co budzi oburzenie w czekających latami na ocieplanie mieszkańcach. Termomodernizację przejdą budynki przy ulicy Stawowej 28 oraz Korfantego 17-21. Spółdzielnia zapewnia jednak, że plany mogą się jeszcze zmienić. 

- Po przeprowadzeniu przetargu na termomodernizację powyższych budynków, w zależności od złożonych ofert i kwot, może nastąpić weryfikacja założeń termomodernizacyjnych na ten rok. – czytamy w biuletynie.

Spółdzielnia zapewniła, że będzie kontynuowała likwidowanie zsypów w wieżowcach i umieszczanie nowych wiat śmietnikowych. Ponadto na posesji przy ulicy Polnej 7 powstanie droga pożarowa, a na Wiślan rozpocznie się budowa długo już wyczekiwanego przez mieszkańców parkingu.

Założenia kontra rzeczywistość

Okazuje się, że w 2021 roku Spółdzielnia przekroczyła plan remontów o 3%. Wykonano wiele termomodernizacji, remontów instalacji CO, wodno-kanalizacyjnej i gazowej, zbudowano nowe chodniki, parkingi, drogi i place zabaw. W niektórych budynkach wyremontowano windy, dachy, rynny i kominy, a także klatki schodowe i mieszkania. Wszystkie te inwestycje pochłonęły koszty w wysokości 17,5 mln złotych – największą część budżetu wykorzystano na modernizację instalacji, bo aż 3,3 miliona złotych.

Z całym biuletynem możecie zapoznać się tutaj.

Komentarze (13)    dodaj »

 • Ira

  Najgorsza społdzielnia pracownicy i kierownik administracji robią mieszkanców za wariatów nie robią nic tylko w godzinach pracy latają po sklepach mimo przerwy bo tak się na pracują.Dbają tylko oswoje kieszenie .Katastrofa nic więcej

 • Ina

  Mam głębokie przekonanie że jedynym sensownym wyjściem z braku kasy na wszystkie potrzebne rzeczy mam na myśli remonty, ocieplenia,modernizacje to zmiana zarządu,może wzorem Chorzowa no ul Żołnierzy Września utworzenie wspólnot . Tam gdzie funkcjonują dziwnym trafem starcza kasy.

 • Maria

  To porażka ta SM , 30 lat mieszkam w bloku z SM i raz klatka malowana i drugi raz do 1 piętra , miliony remontowego. Tam przydałaby się gruntowna kontrola.

 • zefel

  A kiedy skończy się termomodernizacja budynków przy ulicy Zubrzyckiego 40-78?

 • Kasia

  Napewno muszą mieszkania wyremontować dla Ukraińców . A my możemy płacić i czekać na remonty

 • Ciekawe

  Jest czerwiec to kiedy mają ruszyć te termomodernizacje?

 • Janek

  Normalny ciesz się, na Granitowej w ciągu 30 lat klatkę malowano jeden raz. A czynsze jedne z najwyższych w śląskim.

 • Mieszkaniec Świon

  Na Wiślan parking budują już 2 lata i skonczyć nie mogą

 • kulebele

  jak ci za wolno to pomuz w czynie spolecznym

 • Ina

  analfabeto pomóż .

 • tak ino pytom

  Ale za to spółdzielnię stać na przeniesienie administracji w centrum do lokum po dawnym banku (budynek może i należy do SM, ale przecież nikt mi nie powie, że wynajem tych pomieszczeń byłby niższy niż te 2 kawalerki, które w miejscu administracji powstaną) - a przecież trzeba będzie jeszcze wyłożyć kasę na remonty nowej administracji i przywracania "starej" do mieszkań. Ciekawe czy ktoś te "mieszkania" już kupił? ;)

 • Normalny

  Na wiechaczka jak tu mieszkam prawie 40 lat zrobili kawałek chodnika malowanie klatek 3 razy, wymiana drzwi wejściowych gdzie nasze pieniądze z funduszu remontowego

 • Zef

  Te drogi pożarowe na ul polnej to jakaś porażka.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również