Wiadomości z Świętochłowic

Będzie ogłoszenie wyroku Trybunału Konstytucyjnego ws. aborcji. I to bardzo szybko!

  • Dodano: 2020-10-28 08:30, aktualizacja: 2020-10-28 08:45

Prezes Trybunału Konstytucyjnego, Julia Przyłębska zarządziła ogłoszenie wyroku TK w sprawie aborcji. Ma to się stać najpóźniej 2 listopada.

Polska czerwoną strefą! Czy grozi nam MEGA-LOCKDOWN?! TOP 5 Silesia Flesz

Orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego ws. aborcji, jaki podjął Trybunał Konstytucyjny ma zostać niezwłocznie opublikowane w Dzienniku Ustaw. Tak zarządziła prezes TK, Julia Przyłębska. Wg Rządowego Centrum Legislacji – ma się to stać nie później, niż 2 listopada.

Wyrok ws. aborcji Trybunał Konstytucyjny ogłosił 22 października, orzekając jako niezgodne z Konstytucją RP prawo do aborcji w przypadku ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu. Takie orzeczenie TK zapadło większością głosów, tylko dwóch sędziów trybunału złożyło w tej kwestii zdanie odrębne.

Trybunał Konstytucyjny pod przewodnictwem Julii Przyłębskiej orzekł, iż niezgodne z polską konstytucją jest przerywanie ciąży, jeżeli przesłanka jest eugeniczna. A to oznacza, że zgodnie z polskim prawem, aborcji będzie można dokonać już tylko w dwóch przypadkach – jeżeli ciąża stanowi zagrożenie dla życia i zdrowia matki, a także kiedy istnieje uzasadnione podejrzenie, że ciąża nastąpiła na skutek czynu zabronionego – np. gwałtu.

Po ogłoszeniu wyroku Trybunału Konstytucyjnego,w setkach polskich miast kobiety wyszły na ulice. Protesty trwają nieprzerwanie od ubiegłego czwartku i z każdym dniem przybierają na sile.

Co oznacza decyzja prezes TK o publikacji wyroku ws. aborcji? To, że wyrok zostanie opublikowany niezwłocznie w odpowiednim dzienniku urzędowym – w takim, w którym publikowana była ustawa z 1993 roku o planowaniu rodziny, ochronie płodu ludzkiego i warunkach dopuszczalności przerywania ciąży – czyli w Dzienniku Ustaw.

Jak informuje TVN – orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego zostało już wydane i trafiło do Rządowego Centrum Legislacji. W Dzienniku Ustaw pojawi się najpóźniej 2 listopada. Wyrok TK ws. aborcji znajdziecie TUTAJ

Komentarze (1)    dodaj »

  • antyPiS

    Będą mieli krew i cierpienie całych rodzin! Tego chce ta władza? Obłudnicy z Bogiem na ustach, a z diabłem w sercu.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również