Wiadomości z Świętochłowic

Będzie przebudowa trasy DTŚ. Prezydent podpisał umowę z wykonawcą

 • Dodano: 2022-06-23 07:15, aktualizacja: 2022-06-23 07:34

Mamy dobrą i złą wiadomość dla kierowców! Dobra jest taka, że już wkrótce rozpocznie się przebudowa trasy DTŚ. Jaka jest zła wiadomość? Remont drogi wymusi zmiany w organizacji ruchu, co może powodować korki. Prezydent Daniel Beger podpisał umowę z wykonawcą inwestycji, firmą Drogopol.

Umowa już podpisana

DTŚ to z pewnością najbardziej rozpoznawalna trasa, przebiegająca przez kilka śląskich miast. Prezydent Daniel Beger zdecydował, iż nadszedł czas na przebudowę świętochłowickiego odcinka DW902. We wtorek, 21 czerwca, prezydent podpisał umowę z firmą Drogopol, która realizuje również budowę ulicy Przemysłowej, czyli nowego zjazdu z DTŚ.

-DW902, czyli popularna deteeśka przebiegająca przez kilka miast, często dla kierowców jest wyznacznikiem stanu rozwoju i atrakcyjności całego danego miasta. Dlatego zależy mi, by kierowcy i pasażerowie poruszający się naszym odcinkiem, postrzegali miasto jako prorozwojowe z kilkunastoma inwestycjami, które pozytywnie wpływają na wizerunek miasta! – czytamy w mediach społecznościowych prezydenta.

Prace podzielono na 2 etapy

Przebudowę świętochłowickiego odcinka trasy DTŚ podzielono na 2 etapy: modernizację jezdni północnej „średnicówki” od ulicy Szpitalnej do zjazdu na ulicę Przemysłową oraz stworzenie węzła komunikacyjnego z ulicą Bytomską. Prezydent ogłosił, że prace już wkrótce się rozpoczną. Z góry przeprosił za utrudnienia, których podczas przebudowy DTŚ może pojawić się wiele. Inwestycję wyceniono na 10,5 miliona złotych – 95% z tej kwoty zostanie pokryte przez środki zewnętrzne.

Komentarze (10)    dodaj »

 • Mieszkaniec

  I 1000 - tysiąc drzew do wycinki albo i więcej

 • Robertt

  Aby mieć choćby cień wiarygodności w deklaracjach dyletantckiego prezydenta, powinien on określić jakieś ramy czasowe inwestycji a nie pisać "wkrótce to wkrótce tamto" zachowując sobie bardzo słaby powód, aby w razie czego wycofać się rakiem z tychże deklaracji

 • gość

  na szczęście nie on jest płatnikiem, bo kasa jest z zewnątrz, a kiedy koniec można sprawdzić w kontrakcie. poza ty on o niczym nie zdecydował, jest kasa z zewnątrz, jest robota. a remont jaknajbardziej potrzebny, bo to pierwszy najstarszy odcinek jeszcze budowany za komuny.

 • Robertt

  Odcinek został oddany do użytku w 1997 roku i był już z dwa razy remontowany

 • Miś

  Duży ten kapelusz Chyba bez dna.Rudy będzie tak wyciągać i wyciągać

 • KOSTEMPSCY TO ZLODZIEJE

  wystarczy nie kraść jak rodzina kostempskich vel keenedy ...

 • ehhhh

  Co nie kraść? 95% inwestycji jest spoza miasta! Ludzie ogarnijcie się i zanim wejdziecie komuś w d****ę to nauczcie się czytać ze zrozumieniem!

 • Ok

  Beger z tych pomysłów to już chyba pracuję w nadgodzinach,w godzinach nocnych i w weekendy. Rudy...tfu ZŁOTY prezydent

 • Fińskie domki

  Wkrótce? Jak przebudowa ulicy przemysłowej i fińskich domków?

 • Zniecierpliwiony

  Już się nie mogę doczekać.... tych korków! Czy ta droga przyspieszy dojazd do "Fińskich domków" Panie Prezydencie?

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również