Wiadomości z Świętochłowic

Bez prawa jazdy i na podwójnym gazie. Pirat drogowy wpadł w ręce drogówki

  • Dodano: 2021-04-26 08:15, aktualizacja: 2021-04-26 06:28

W ręce świętochłowickich policjantów wpadł 36-letni amator zbyt szybkiej jazdy. Jednak to nie jedyne przewinienie na jego koncie. Badanie trzeźwości wykazało w jego organizmie ponad 1,5 promila alkoholu.

Ponadto chorzowianin wsiadł za kierownicę mercedesa nielegalnie. Wkrótce pirat drogowy odpowie przed sądem.

Grozi mu wysoka grzywna oraz do 2 lat więzienia

W trakcie pomiaru prędkości w dzielnicy Zgoda, stróże prawa zauważyli zbyt szybko jadącego Mercedesa. W trakcie pomiaru prędkości potwierdziło się, że kierujący przekroczył dopuszczalną prędkość. Policjanci z drogówki postanowili zatrzymać pojazd do kontroli, dając mu sygnał czerwonym światłem, jednocześnie wskazując miejsce zaparkowania pojazdu. Za kierownicą osobówki siedział 36-letni mieszkaniec Chorzowa. W trakcie czynności mundurowych wyczuwalna była od niego woń alkoholu. Po sprawdzeniu jego trzeźwości okazało się, że mężczyzna wsiadł za kierownicę, mając w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu. Po chwili na jaw wyszło, że to nie jedyne przewinienia na koncie chorzowianina. Jego przejażdżka okazała się nielegalna, ponieważ mężczyzna nie ma prawa jazdy. Ponadto podczas sprawdzenia 36-latka w policyjnych bazach danych wyszło na jaw, że to nie pierwszy raz, gdy mężczyzna nie stosuje się do ograniczeń prędkości i wsiada za kierownicę bez uprawnień. Postępowanie w sprawie prowadzi świętochłowicka komenda. Wkrótce pirat drogowy odpowie przed Sądem nie tylko za jazdę na podwójnym gazie, ale również za popełnione wykroczenia.

Przypominamy!

Kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem, za które kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności do lat 2. Pijanemu kierowcy grozi również utrata prawa jazdy na co najmniej 3 lata oraz obligatoryjna kara finansowa w wysokości nie mniejszej niż 5 tysięcy złotych.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.