Świętochłowice - portal miejski Swiony.pl

Wiadomości z Świętochłowic

Bezpieczeństwo podczas jazdy na rolkach i hulajnogach. O czym warto pamiętać?

  • Dodano: 2019-07-04 08:15, aktualizacja: 2019-07-03 09:53

Wiosną i latem dzieci coraz częściej pojawiają się na ulicach, czy to na rowerze, rolkach, bądź hulajnogach.

Jazda na łyżworolkach i hulajnodze to ogromna przyjemność, ale tylko wówczas, gdy robimy to z rozwagą i w granicach rozsądku. Apelujemy do jeżdżących na rolkach i hulajnogach o bezpieczne zachowanie, stosowanie zasady ograniczonego zaufania oraz kulturę jazdy, które na pewno pozytywnie wpłyną na bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego.

Wrotki, rolki i hulajnogi nie mogą być używane na jezdni, bo nie są pojazdami w rozumieniu przepisów

Są to urządzenia przeznaczone do rekreacji lub do uprawiania sportów ekstremalnych, a więc korzystamy z nich poza drogami publicznymi. Apelujemy więc do rodziców i opiekunów o zwrócenie szczególnej uwagi na swoje pociechy. Pamiętajmy o tym, aby nie lekceważyć niebezpieczeństwa i wyposażać najmłodszych w ochraniacze na łokcie i kolana, a przede wszystkim w kask ochronny.

Przy ładnej pogodzie rolkarze i wielbiciele hulajnogi zapełniają parkowe alejki, osiedlowe uliczki, ale także drogi i pasy ruchu dla rowerów. Lubią też korzystać z jezdni, bo asfalt jest równiejszy i mniej w nim dziur. Nie wszyscy z nich mają jednak świadomość, że poruszając się poza chodnikiem, mogą łamać przepisy o ruchu drogowym.

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • Tj

    Haha dobry temat na czasie niestety prawie wszyscy rolkarze tęgo tematu nie biorą na poważnie.Prawda jest dopóki taki rolkarz który twierdził (nie ważne czy amator czy profesjonalista)że KASK(najważniejszy ochraniacz) jest mu nie potrzebny i przecież to obciach szczególnie w ustach amatora sam na swojej głowie nie odczuje skutków upadku to się nie nauczy.Wczoraj byłem pojeździć na rolkach na Skalce o dziwo było dość dużo rolkarzy...TYLKO JEDEN MIAŁ KASK hahaha.I dzieciaki z ochraniaczami na kolana i łokcie..ale bez kasku.Zal mi tych dzieciaków że mają tak ograniczonych rodziców.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.