Wiadomości z Świętochłowic

"Bezpieczna droga do szkoły" w Młodzieżowym Domu Kultury w Świętochłowicach

  • Dodano: 2023-09-27 13:00

Dziś w Młodzieżowym Domu Kultury przy ulicy Harcerskiej w Świętochłowicach odbyły się działania związane z akcją Bezpieczna Droga Do Szkoły.

Profilaktyka w Świętochłowicach

Uczniowie przywitani uroczyście przez Prezydenta Miasta, Pana Daniela Begera mieli możliwość wysłuchać cennych rad odnośnie bezpieczeństwa w drodze do szkoły i nie tylko.

W akcji udział wzięło blisko 400 uczniów klas pierwszych szkół podstawowych z terenu naszego miasta. Dzieci miały okazję wysłuchać prelekcji dotyczącej zasad ruchu drogowego, a następnie wraz z policjantami Ruchu drogowego przećwiczyć te poznane oraz znane wcześniej zasady bezpiecznego ruchu pieszych. Uczestnicy mieli również możliwość zapoznania się ze sprzętem wykorzystywanym przez Policję i Straż Pożarną.

Policjanci przygotowali dla dzieci nie lada atrakcję, którą był pokaz policyjnych psów patrolowo-tropiących „Brutus” i „Atom”, przeprowadzony przez przewodników psów z Komendy Miejskiej Policji w Katowicach. Maskotki służb, które odwiedziły uczestników w sali, cieszyły się ogromną popularnością. Każdy uczeń biorący udział w akcji otrzymał odblaskowo-słodki prezent.

Do organizacji wydarzenia przyczynili się: Urząd Miejski w Świętochłowicach, Miejski Zarząd Oświaty, Komenda Miejska Policji w Świętochłowicach, Straż Miejska w Świętochłowicach, Komenda Państwowej Staży Pożarnej w Świętochłowicach i Młodzieżowy Dom Kultury.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również