Wiadomości z Świętochłowic

"Bezpieczna droga do szkoły" w Młodzieżowym Domu Kultury w Świętochłowicach

  • Dodano: 2023-10-23 07:15, aktualizacja: 2023-10-23 07:24

W Młodzieżowym Domu Kultury przy ulicy Harcerskiej w Świętochłowicach odbyły się działania związane z akcją "Bezpieczna droga do szkoły". Uczniowie Salezjańskiego Zespołu Szkół Publicznych „Don Bosko” w Świętochłowicach, przywitani uroczyście przez Prezydenta Miasta, Pana Daniela Begera mieli możliwość wysłuchać cennych rad odnośnie bezpieczeństwa w drodze do szkoły.

Świętochłowiccy policjanci mówili o bezpieczeństwie

W akcji udział wzięli uczniowie klas pierwszych Salezjańskiego Zespołu Szkół Publicznych „Don Bosko” w Świętochłowicach. Po uroczystym rozpoczęciu spotkania przez Pana Prezydenta Miasta Świętochłowice, Daniela Begera dzieci miały okazję wysłuchać prelekcji dotyczącej zasad ruchu drogowego, przedstawione przez policyjną profilaktyk naszej komendy, oraz Straż Miejską w Świętochłowicach.

Maskotki służb, czyli pies "Sznupek" i miś "Świonek", które odwiedziły uczestników w sali, cieszyły się jak zwykle ogromną popularnością. Każdy uczeń biorący udział w akcji otrzymał drobny, odblaskowo-słodki prezent.

Podczas spotkania, młodych mieszkańców miasta odwiedził także specjalny gość. Na co dzień pełniący służbę na lotnisku pies Straży Granicznej - "Daks", który dał wszystkim pokaz części swoich umiejętności.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również