Wiadomości z Świętochłowic

Bezpieczni działkowcy - spotkanie z dzielnicowymi

  • Dodano: 2018-01-18 08:15, aktualizacja: 2018-01-18 07:54

16 stycznia popołudniu odbyło się spotkanie zarządu ROD „Waryński” i działkowców z dzielnicowym oraz policyjnym profilaktykiem.

Tematem spotkania było omówienie sposobów zabezpieczenia ogródków działkowych przed włamaniem oraz omówienie funkcjonowania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa i aplikacji „MOJA KOMENDA”.

Dzielnicowy z dzielnicy Śródmieście Zachód sierż.szt. Rafał Skrzypczak wraz z profilaktykiem mł.asp. Tomaszem Kaczmarczykiem spotkali się z przedstawicielami Rodzinnych Ogródków Działkowych „Waryński”. Spotkanie to odbyło się z uwagi na to, że w okresie zimowym ogródki działkowe w sposób szczególny zagrożone są kradzieżami z włamaniem. Dzieje się tak ponieważ miejsca te żadziej niż w porze letniej odwiedzane są przez włascicieli. Dzielnicowy opowiadał mi.in  o tym, jak prawidłowo zabezpieczyć ogórdek działkowy przed włamaniem. Cenne rady, jeśli nie wyeliminują tego zjawiska w całości to zapewne utrudnią włamywaczom „pracę”.

Druga część spotkania poświęcona była promocji Krajowych Map Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz aplikacji na urządzenia mobilne „Moja Komenda”. Policyjny profilaktyk omówił i przedstawił wszelkie zalety wynikające z korzystania z w/w narzędzi oraz podsumował funkcjonowanie KMZB za 2017 rok. Nad całością przedsięwzięcia czuwał kierownik Rewiru Dzielnicowych st.asp. Barbara Szafarczyk - Klimek.

Komentarze (2)    dodaj »

  • Ja

    A co z nielegalnym paleniem liści i śmieci na działkach? Może tym też w końcu ktoś powinien się zająć.

  • Mateusz

    Rodzice korzystają z uslug firmy ochroniarskoej ktora sprawdza sie w 100% min po serii wlaman altanka stala nie naruszona.Koszt 42zl brutto/miesiac.Po tym jak sie rozniosło po dzialkach to i tak zainteresowanie bylo zerowe a większość udziałowców to...emerytowani gornicy.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również