Wiadomości z Świętochłowic

Bezpiecznie w mojej okolicy, czyli KMZB

  • Dodano: 2018-08-02 08:00, aktualizacja: 2018-08-02 08:12

Jak korzystać z Krajowej Mapy Zagrożeń oraz czym jest aplikacja Moja Komenda? Na te i inne pytania odpowiadali świętochłowiccy policjanci przy specjalnie przygotowanym stoisku profilaktycznym. Na terenie jednego z centrów handlowych mieszkańcy Świętochłowic mieli możliwość poznać nowoczesne sposoby powiadamiania służb o naruszeniach porządku. Dla wszystkich dzieci przygotowano balony oraz odblaski.


W piątek na terenie jednego z centrów handlowych w Świętochłowicach policjanci z miejscowej komendy miejskiej przygotowali specjalne stoisko profilaktyczne, gdzie promowano nowoczesne narzędzia i aplikacje takie, jak Krajowa Mapa Zagrożeń czy Moja Komenda. Mieszkańcy z zaciekawieniem dowiadywali się, jak mogą, oprócz powiadomienia telefonicznego, skontaktować się z policjantami, gdy w ich okolicy dochodzi do uporczywego naruszania porządku. Policyjne stoisko odwiedziły także dzieci, dla których przygotowano balony i odblaski. Najmłodsi z chęcią robili sobie pamiątkowe zdjęcia z policjantami. Nie zabrakło również osób zainteresowanych wstąpieniem do służby w policji, którym mundurowi odpowiadali na liczne pytania.

Kolejne spotkanie i kolejny przykład na to, jak ważne są takie inicjatywy. Wciąż wielu mieszkańców nie zna takich narzędzi jak np. Krajowa Mapa Zagrożeń. Widząc spore zainteresowanie i pozytywny odbiór tych rozwiązań, już planowane są następne spotkania w innych częściach miasta.

Wszelkie informacje na temat Krajowej Mapy Zagrożeń można uzyskać klikając w link.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.