Wiadomości z Świętochłowic

Bezpieczniej w drodze do przedszkola. Świętochłowiccy policjanci wygłosili prelekcje

  • Dodano: 2023-10-20 12:30

Policjanci ze świętochłowickiej komendy odwiedzili przedszkole nr 7 przy ulicy Chrobrego, by opowiadać o bezpieczeństwie, głównie w drodze do i z przedszkola. Wszystkie przedszkolne grupy zebrały się w jednej sali, gdzie z wizytą odwiedził ich pies Sznupek. Po wizycie w sali dzieci oglądały policyjny radiowóz.

Profilaktyka wśród świętochłowickich przedszkolaków

Jak bezpiecznie przechodzić przez jezdnię oraz jak ważne jest noszenie odblasków. O tym i o innych ważnych sprawach opowiadali dzieciom z przedszkola nr 7, policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Świętochłowicach. Spotkanie z najmłodszymi odbyło się w ramach policyjnej akcji „Bezpieczna droga do szkoły”.

W ramach wczorajszego spotkania przedszkolaki wysłuchały prelekcji i chętnie zadawały pytania. W trakcie wizyty, dzieci odwiedził chyba wszystkim dzieciom znany i przez nich lubiany specjalny gość - pies Sznupek, który jest maskotką Śląskiej Policji. Po wizycie Sznupka dzieci miały okazję z bliska zobaczyć policyjny radiowóz.

Wczesna edukacja przedszkolaków jest bardzo ważna, gdyż część z nich już w przyszłym roku uda się do szkół, by rozpocząć swoją przygodę z nauką. Istotne, by Ci już teraz wiedzieli, jak bezpiecznie poruszać się m.in. w pobliżu przejść dla pieszych.

Komentarze (1)    dodaj »

  • marian56

    Panowie policjanci a może by tak w godzinach dojścia do przedszkola i powrotu z niego w niektórych miejscach po prostu być i pomagać a także mieć "oko " na tych którym wiecznie się spieszy ?!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również