Wiadomości z Świętochłowic

Bezpieczny jednoślad ze świętochłowicką drogówką

 • Dodano: 2020-10-08 08:00, aktualizacja: 2020-10-08 07:06

Policjanci ze świętochłowickiej drogówki prowadzili we wtorek działania kontrolno-prewencyjne pn. „Bezpieczny jednoślad”.

Mundurowi sprawdzali wyposażenie i stan techniczny jednośladów oraz przypominali o zasadach poruszania się po drodze i zagrożeniach związanych z jazdą na rowerze po spożyciu alkoholu.

W miniony wtorek świętochłowicka drogówka przeprowadziła działania o nazwie „Bezpieczny jednoślad”. Akcja skierowana jest do wszystkich uczestników ruchu drogowego ze szczególnym uwzględnieniem osób poruszających się na jednośladach. Stróże prawa zwracali uwagę na wykroczenia popełniane przez kierujących jednośladami oraz innych uczestników ruchu drogowego powodujących zagrożenia i utrudnienia w ruchu. Mundurowi sprawdzali wyposażenie i stan techniczny oraz przypominali o zasadach poruszania się po drodze. 

Stróże prawa przypominali również o zagrożeniach związanych z jazdą po spożyciu alkoholu, bowiem nietrzeźwy kierujący stanowi szczególne zagrożenie na drodze, nie tylko dla samego siebie. W konfrontacji z poruszającymi się prawidłowo uczestnikami ruchu drogowego może doprowadzić do tragicznych w skutkach zdarzeń. Każdy pieszy  w konfrontacji z samochodem rzadko kiedy ma szanse na wyjście z tego bez szwanku.

Wczorajsza akcja przyniosła efekty, policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego miejscowej komendy ujawnili łącznie 29 naruszeń przepisów.

Apelujemy do kierujących jednośladami i samochodami o zachowanie ostrożności! 

Poruszając się po drogach jednośladem, należy obserwować otoczenie. Każde zderzenie lub upadek może skończyć się nieprzyjemnymi w skutkach konsekwencjami.

Komentarze (5)    dodaj komentarz »

 • sucha bagieta

  A kiedy akcja "bezpieczny policjant"? Kontrola trzeźwości, narkotesty dla funkcjonariuszy zbyt pobudliwych i przede wszystkim kontrola zachowań policjantów na służbie i tego jak znają prawo, które egzekwują. Do tego sprawdzanie sytuacji, w których policja przekracza swoje uprawnienia. Wszystkich mieszkańców zachęcam do czytania takich ustaw jak ustawa o policji, czy kodeks drogowy. Może wtedy będziecie wiedzieli co policjant może i jakie macie prawa. Bo póki co to widzę, że w tym mieście każdy przyjmuje mandat, nawet jak nie złamał prawa...

 • AM

  a ziemia jest płaska.

 • sucha bagieta

  No to zabłysnąłeś inteligencją, że aż pół Polski oślepiło. Pewnie jeden z tych, któremu się marzy pałowanie ludzi na ulicach, bo wtedy będzie bezpieczniej.

 • sucha bagieta

  Ale zabłysnąłeś inteligencją, aż pół polski nią oślepiłeś... Pewnie jeden z tych co by chciał żeby policja ludzi na ulicach pałowała, bo wtedy bydzie byzpieczniej.

 • Mieszkaniec

  Nie wymagaj od kierowców czegoś dla których krd jest

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.