Świętochłowice - portal miejski Swiony.pl

Wiadomości z Świętochłowic

Bezpieczny pieszy świeci przykładem. Świętochłowicka drogówka prowadziła działania

  • Dodano: 2019-01-28 08:45, aktualizacja: 2019-01-28 08:55

W minionym tygodniu policjanci świętochłowickiej drogówki brali udział w działaniach o kryptonimie "Bezpieczny pieszy świeci przykładem", mających na celu zwrócenie uwagi pieszym uczestnikom ruchu drogowego o istocie używania odblasków.

Noszenie zwiększa nasze bezpieczeństwo

Pamiętajmy, że ich noszenie zwiększa nasze bezpieczeństwo, bowiem to dzięki nim jesteśmy dużo lepiej widoczni dla kierowców. Przypominano także o konieczności ich używania poza obszarem zabudowanym.

"Bezpieczny pieszy świeci przykładem" to działania zorganizowane przez Wydział Ruchu Drogowego KMP Świętochłowice

Ich celem jest dotarcie do mieszkańców, którzy wciąż nie używają odblasków i uzmysłowienie im jak te mogą znacznie przyczynić się do ich bezpieczeństwa. Policjanci zwracali uwagę głównie na pieszych uczestników ruchu drogowego, choć i wśród kierowców nie obyło się bez kontroli drogowych. W działaniach uczestniczyło 12 mundurowych, którzy ujawnili aż 50 wykroczeń. To pokazuje jak ważne jest kontynuowanie tego typu działań w przyszłości.

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • Rozmaryn

    Bardzo dobry pomysł na tę akcję. Bo czasem piesi są kompletnie niewidoczni. Ostatnio sam miałem sytuację, że gdyby sąsiad w yanosiku nie oznaczył takeigo i mi światłami nie mrugnął to spora szansa, że bym go nie zauważył, a szedł środkiem mojego pasa. Światła mam dobre, a i tak słabo go było wiadć, bo bardzo ciemno, on na ciemno ubrany bez żadnego odblasku...

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.