Wiadomości z Świętochłowic

"Bezpieczny pieszy" z świętochłowicką drogówką

  • Dodano: 2021-04-12 08:15, aktualizacja: 2021-04-12 06:39

Na ulicach miasta świętochłowicka drogówka prowadziła działania „Bezpieczny Pieszy”. Miały one na celu zwiększenie bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego. Mundurowi obserwowali nie tylko zachowanie pieszych, ale również to, jak traktowali ich kierowcy. Nie we wszystkich przypadkach niestety to zachowanie było prawidłowe. Mundurowi ujawnili blisko 25 naruszeń przepisów, których dopuścili się zarówno piesi, jak i kierujący.

Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego stanowią szczególnie zagrożoną grupę

Dynamiczny wzrost liczby osób zmotoryzowanych potęguje stopień zagrożenia dla ich życia i zdrowia. Wczoraj policjanci ze świętochłowickiej drogówki prowadzili działania o kryptonimie „Bezpieczny Pieszy”. Stróże prawa zwracali uwagę na zachowanie kierowców w stosunku do pieszych, ale też bacznie przyglądali się, czy oni sami nie łamią zasad przepisów o ruchu drogowym. Mundurowi ujawnili łącznie blisko 25 naruszeń przepisów. Najczęściej popełnianym wykroczeniem przez pieszych było przechodzenie w miejscu niedozwolonym oraz niestosowanie się do sygnalizacji świetlnej. Z kolei wśród kierujący wciąż jeszcze zdarzają się amatorzy zbyt szybkiej jazdy w rejonie przejść dla pieszych. W ręce drogówki wpadł również nietrzeźwy rowerzysta.

Apelujemy do pieszych i kierowców o rozwagę i wzajemne poszanowania na drodze. Tylko przestrzeganie przepisów ruchu drogowego w połączeniu z rozsądkiem i rozwagą, mogą nas ustrzec przed kalectwem lub utratą życia.

Komentarze (2)    dodaj »

  • Klaudiusz

    Jedno jest pewne - policje widac u Nas w miescie. Czy suszą czy in. To ich widze

  • weteryniarz

    25 wykroczeń? Nie popisaliście się przed nowym komendantem. Trzeba łapać więcej ludzi przechodzących przez ulicę w rejonie skrzyżowań, jak to macie w zwyczaju towarzysze. Ludzie dalej nie znają kodeksu drogowego, a w szczególności artykułu 13 kd

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.