Wiadomości z Świętochłowic

Bezpieczny skatepark i pumptrack. Policjanci sprawdzali bezpieczeństwo użytkowników

  • Dodano: 2023-05-30 06:30, aktualizacja: 2023-05-30 06:48

Policjanci ze świętochłowickiej komendy w związku z akcją „Bezpieczny skatepark i pumptrack” sprawdzali, czy użytkownicy skateparków robią to bezpiecznie.

Bezpieczny skatepark i pumptrack w Świętochłowicach

W trosce o bezpieczeństwo najmłodszych mieszkańców miasta policjanci apelowali o zachowanie szczególnej ostrożności podczas korzystania z toru. W trakcie wykonywania różnych trików na torach przeznaczonych do uprawiania sportów ekstremalnych łatwo o niebezpieczeństwo.

Ciepłe dni, piękna pogoda i trochę wyobraźni to jest to, czego najmłodsi mieszkańcy miasta potrzebują, aby aktywnie spędzać swój czas wolny. Skatepark to miejsce, w którym młodzieńczej wyobraźni nie ma końca. Różne slalomy, skoki na rolkach, deskorolkach, a nawet na przystosowanych do tego rowerach czy hulajnogach dają wiele radości i poczucie wolności wszystkim użytkownikom specjalnych torów przeznaczonych do uprawiania sportów ekstremalnych. Aby wszystkie triki wykonywane przez przyjezdnych oraz młodych świętochłowiczan były bezpieczne, mundurowi z miejscowej komendy prowadzą cykliczne działania ukierunkowane przede wszystkim na edukacji w kwestii bezpieczeństwa użytkowników skateparków, pumptracków oraz innym miejsc przystosowanych do jazdy na rolkach, hulajnogach oraz deskorolkach. Wszystko to w ramach kampanii społecznej pod nazwą „Bezpieczny skatepark i pumptrack”.

Tak też było w minionym tygodniu, gdzie w godzinach porannych świętochłowicka profilaktyk odwiedziła Skatepark Skałka na Piaśnikach. Rozmawiała tam z dziećmi i młodzieżą, uświadamiając ich jednocześnie, że skatepark to nie plac zabaw! Jest to miejsce przeznaczone wyłącznie dla rolkarzy, deskorolkarzy oraz miłośników hulajnóg i rowerów BMX, którzy na wielu specjalnie przygotowanych do tego przeszkodach wykonują różne wymyślne triki.

Przypomniała, że bardzo ważne jest używanie kasku ochronnego i ochraniaczy. Świętochłowicka mundurowa tłumaczyła, że podczas korzystania ze skateparku nie jesteśmy sami! Należy uważać na innych i dbać o bezpieczną jazdę, aby z uśmiechem na twarzy wykonywać kolejne triki.

Niestety coraz częściej zdarzają się sytuacje, które są niedopuszczalne! Dlatego pamiętajmy o paru zasadach, które należy przestrzegać.

Pamiętaj!

Każdy skate park posiada swój Regulamin, który umieszczony jest obok urządzeń. Każdy użytkownik skateparku powinien się z nim zapoznać i bezwzględnie do niego stosować.

Bezpieczny skatepark i pumptrack. Policjanci sprawdzali bezpieczeństwo użytkowników

Komentarze (1)    dodaj »

  • Małgorzata

    A czy sprawdzono certyfikaty urządzeń?

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również