Wiadomości z Świętochłowic

Bezpłatne szkolenie dla organizacji

  • Dodano: 2015-02-27 09:45
Prezydent Miasta zaprasza przedstawicieli Świętochłowickich organizacji pozarządowych  oraz  podmiotów wymienionych w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie do udziału w bezpłatnym szkoleniu pn. „Realizacja zadań publicznych – obowiązki sprawozdawcze organizacji”.
 
Szkolenie odbędzie się w dniu 11 marca br. w godz. od 17.00 do 20.00 w Młodzieżowym Domu Kultury przy ul. Harcerskiej 1.
 
Warunkiem uczestnictwa w szkoleniu jest dokonanie w terminie do dnia 9 marca br. w Wydziale Kultury, Sportu i Spraw Społecznych  zgłoszenia telefonicznego  pod numerem 032 3491-846 bądź mailowego  na adres: a.lendzik@swietochlowice.pl .
 
Program:
 
- cele i zasady tworzenia sprawozdań. Sprawozdawczość merytoryczna a finansowa;
- realizacja zadań ze środków publicznych: zlecanie zadań przez administrację, konkurs ofert, podpisywanie umowy, sprawozdawczość merytoryczno-finansowa, kontrola;
- wymagania dot. sprawozdawczości podmiotu wymagane prawem. Zawartość sprawozdań. Terminy składania.          
 
 
Prowadzący szkolenie: Damian Hamerla – certyfikowany trener biznesu, doradca, politolog, lider organizacji pozarządowych, od ponad 15 lat nieprzerwanie związany z działalnością trzeciego sektora (NGO); kierownik lub koordynator ponad 35 zrealizowanych i rozliczonych projektów społecznych również dofinansowanych ze środków UE oraz projektów międzynarodowych; autor lub współautor licznych publikacji i artykułów dot. aktywności obywatelskiej, organizacji pozarządowych, współpracy międzysektorowej (trzy publikacje zostały przetłumaczone i wydane także w języku rosyjskim, ukraińskim i rumuńskim); doświadczenie trenerskie 14 lat, ponad 800 dni szkoleniowych.
 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również