Wiadomości z Świętochłowic

Bilans wtorkowych "kaskadowych pomiarów prędkości”

  • Dodano: 2020-01-09 09:30

Świętochłowicka drogówka we wtorek przyłączyła się do ogólnopolskich działań o nazwie "Kaskadowy pomiar prędkości”. Działania miały na celu egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości na drogach krajowych, stanowiących główne ciągi komunikacyjne w kraju. Niestety nie każdy kierowca wykazał się odpowiedzialnością, pomimo apeli mundurowych o zmiennych warunkach na drogach. Policjanci z miejscowej komendy ujawnili blisko 50 naruszeń przepisów drogowych.

We wtorek mundurowi z Wydziału Ruchu Drogowego świętochłowickiej policji przyłączyli się do prowadzonych w całym kraju działań o nazwie 'Kaskadowy pomiar prędkości”. Miały one na celu wyegzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości, ponieważ to nadmierna prędkość jest jedną z najczęstszych przyczyn powstawania zdarzeń drogowych. Kaskadowe pomiary prędkości polegają na tym, że prowadzone są na tej samej drodze, w tym samym czasie, ale w różnych miejscach, przez patrole ustawione kolejno po sobie na określonym, często krótkim, odcinku drogi.

Niestety nie każdy kierowca wykazał się odpowiedzialnością. Mundurowi miejscowej komendy skontrolowali ponad 40 pojazdów, w tym ujawnili blisko 50 naruszeń przepisów drogowych.

Policja apeluje do kierowców, aby pamiętali o rozwadze podczas wsiadania za kierownicę oraz o przestrzeganiu dozwolonych limitów prędkości. Wspólnie musimy zadbać o bezpieczeństwo na drogach przed zbliżającymi się feriami zimowymi w naszym województwie.


Źródło: KMP Świętochłowice

Komentarze (1)    dodaj »

  • moschee

    Emil łowca ,mandatów ---------------

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również