Wiadomości z Świętochłowic

Bilet na basen zamiast mandatu

  • Dodano: 2018-08-22 10:45

Trzecia edycja akcji „Bilet na basen zamiast mandatu” za nami. Kolejny raz świętochłowiccy policjanci wraz z ratownikami wodnymi oraz strażakami z OSP przygotowali dla najmłodszych masę atrakcji, konkursów i gadżetów związanych z bezpieczeństwem. Celem akcji było promowanie bezpiecznych kąpielisk i miejsc letniego wypoczynku.

Już po raz trzeci świętochłowiccy policjanci zorganizowali akcję profilaktyczną zatytułowaną „Bilet na basen zamiast mandatu”, której celem jest promowanie bezpiecznych kąpielisk. Tak jak w poprzednich latach finał akcji odbył się na ekologicznym Kąpielisku Miejskim w Świętochłowicach, znajdującym się na terenie OSIRSkałka”. Finał poprzedzony był trwającymi od kilku miesięcy kontrolami zbiorników wodnych, na których obowiązuje zakaz kąpieli. Osoby na niej ''złapane'', zamiast mandatu otrzymywały bilet na basen.

Podczas finału organizowane były pokazy ratownictwa, nauka pierwszej pomocy oraz konkursy dla najmłodszych, w tym rzut rzutką ratunkową czy wstrzymywanie oddechu pod wodą. W akcję włączyły się WOPR oraz OSP, którzy pojawili się wraz ze swoim wozem strażackim. Akcja zgromadziła na basenie prawie 200 osób. W jej trakcie promowano także Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz aplikację Moja Komenda. Jednym z tematów pobocznych, choć równie ważnych, była profilaktyka dotycząca uzależnień i zagrożeń jakim są narkotyki i dopalacze.

Największą atrakcją okazały się być tzw. „alko-gogle”, czyli specjalne gogle, które symulują stan po spożyciu znacznej ilości alkoholu. Każdy kto podszedł do stoiska mógł przekonać się jak alkohol wpływa negatywnie na percepcję. Ogromne zainteresowanie oraz chęć poszerzania wiedzy z zakresu bezpieczeństwa wśród najmłodszych oraz ich rodziców pozwalają sądzić, iż czwarta edycja akcji „Bilet na basen zamiast mandatu” to tylko kwestia czasu. Do zobaczenia za rok.


Źródło: KMP Świętochłowice

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również