Wiadomości z Świętochłowic

Bilety na pierwsze zmagania żużlowe na Skałce wyprzedane!

 • Dodano: 2023-07-13 12:45

Prezydent miasta Daniel Beger poinformował w swoich mediach społecznościowych, że bilety na sobotnie zawody żużlowe wyprzedały się jak świeże bułeczki! Zapewnia, że będzie co oglądać – wielu żużlowców chce spróbować swoich sił na nowym żużlowym torze na Skałce.

Ogromne zainteresowanie 

Już w sobotę na Skałkę oficjalnie powróci żużel – na nowo otwartym stadionie na Skałce odbędzie się jedna z rund jubileuszowego turnieju Nice Cup. Musimy rozczarować osoby, które myślały, że będą mogły kupić bilety przy wejściu na stadion – wejściówki na to wydarzenie rozeszły się błyskawicznie! Jak widać żużel w Świętochłowicach wciąż cieszy się ogromnym zainteresowaniem, mimo że od 6 lat w mieście nie organizowano żadnych związanych z tym sportem wydarzeń.

Prezydent miasta Daniel Beger podzielił się swoją radością w mediach społecznościowych.

- Wszystkie bilety na pierwsze ściganie na Skałce zostały dziś wyprzedane, a kolejka zawodników chcących spróbować swoich sił na naszym torze jest gigantyczna!

Chęć startu w V rundzie turnieju żużlowego Nice Cup wyraziło blisko 40 zawodników

Czarny sport wraca do Świętochłowic

Aby żużel znów mógł prężnie rozwijać się w mieście, cały dochód ze sprzedaży biletów na sobotnie zawody zostanie przeznaczony na rozwój MS Śląsk.

– Wszyscy czekaliśmy na ten moment. Jubileusz klubu, do tego urodzinowa odsłona turnieju Nice Cup – wszystko skumulowane podczas nadchodzących zawodów – to należało się mieszkańcom Świętochłowic. Cały dochód ze sprzedaży wejściówek na turniej zostanie przeznaczona na dalszy rozwój naszej szkółki, abyśmy mogli jak najlepiej szkolić młodych żużlowców na tym torze – powiedział Krzysztof Bas, trener MS Śląsk.

Dodatkowo, z okazji wielkiego powrotu żużla do Świętochłowic, raper Kieron we współpracy z członkami i sympatykami świętochłowickiego klubu żużlowego przygotowują utwór i teledysk. Prezydent miasta udostępnił zdjęcia zza kulis tworzenia klipu – zajrzyjcie do naszej galerii i zobaczcie sami!

Komentarze (13)    dodaj »

 • Onkel Franz

  Beger skod te pieniondze na ten"cudowny sport"z twoji kapsy nie poszło na pewno ani złotka aboś wyskroboł coś ze czornyj kasy dej nom znać

 • zefel

  Panie prezydencie co takiego będzie do oglądania? Grupa Nice zamiast 24 zawodników ogranicza listę startową do 13. To jasno świadczy o randze Świętochłowic w świecie żużlowym. Ja będę bo kocham żużel jednak wkurza mnie, że na zawodach będzie pan ze swoją ekipą i to na pewno za darmo ale trzeba dbać o PR bo wybory się zbliżają.

 • autochtōn

  15.07 - Świynto Ślōnskij Fany i marsz autōnōmije:)

 • Ünkel Fredii

  Ja kupiłem bilet w kasie przy stadionie jak każdy kibic i cieszę się że prezydent tak dba o miasto i o były majątek Świętochłowic jakim jest stadion żużlowy.

 • Taka prawda

  Cuda,cuda przed wyborami a co potem? Wszystko po staremu!

 • marian56

  a jak myślisz kasa z nieba ? to jest zbyt droga zabawa jak na miasto , bez poważnego sponsora żużel na poważnie tu nie ruszy

 • Miś

  ssuszel....ehhhh.W mieście biedy, ubóstwa,smrodu i brudu tworzy się igrzysk i chleba a pospulstwo się cieszy niczym patologia z 800+ .Miasto w ruinie a włodarzom marży się zabawa a w tym czasem drogi -drogi główne które wymagają REMONTU na cito się łata smołą jak najnowsze wydanie na końcu ul.Metalowców kierunek ul.Bankowa za wiaduktem - robi wrażenie jakby miasto było wioską chociaż do tego dąży

 • Mieszkaniec

  Tzn ze sprzedano 999 biletow

 • kurde bele

  trza na moplikach jezdzic bydzie tonio i mono darmowo

 • Igor

  Ta sprzedaż to była taka prowizorka, że aż żal było patrzeć. Z auta, bez paragonu... Jakie miasto - taka organizacja. Oby zawody były lepiej ogarnięte.

 • Radny wielu kadencji rady

  Fandzolisz jo ci to godom

 • an

  wiecznie cos wam nie pasuje

 • gość

  z auta bez paragonu mówisz? na armii krajowej 5 w chorzowie zgłosiłeś?

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również