Świętochłowice - portal miejski Swiony.pl

Wiadomości z Świętochłowic

Blisko 50 przekroczeń prędkości podczas działań "Kaskadowy pomiar prędkości"

  • Dodano: 2019-09-13 09:30

Świętochłowicka drogówka w miniony wtorek przyłączyła się do ogólnopolskich działań pod nazwą „Kaskadowy pomiar prędkości”.

Działania miały na celu egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości na drogach krajowych, stanowiących główne ciągi komunikacyjne w kraju.

Niestety nie każdy kierowca wykazał się odpowiedzialnością

Mundurowi miejscowej komendy policji ujawnili blisko 50 przekroczeń prędkości.

W miniony wtorek, policjanci Wydziału Ruchu Drogowego świętochłowickiej policji przyłączyli się do prowadzonych w całym kraju działań o nazwie „Kaskadowy pomiar prędkości”. Miały one na celu wyegzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości, ponieważ to nadmierna prędkość jest jedną z najczęstszych przyczyn powstawania zdarzeń drogowych. Kaskadowe pomiary prędkości polegają na tym, że prowadzone są na tej samej drodze, w tym samym czasie, ale w różnych miejscach, przez patrole ustawione kolejno po sobie na określonym, często krótkim, odcinku drogi.
Niestety nie każdy kierowca wykazał się odpowiedzialnością. Mundurowi miejscowej komendy policji skontrolowali 60 pojazdów, w tym ujawnili aż 48 przekroczeń prędkości. Nie obyło się bez mandatów karnych. Drogówka nałożyła ich aż 24.

Apelujemy do kierujących! Zbliża się kolejny weekend. Przypominamy o rozwadze podczas wsiadania za kierownicę oraz o przestrzeganiu dozwolonych limitów prędkości. Wspólnie zadbajmy o bezpieczeństwo na drogach.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.