Wiadomości z Świętochłowic

Brutalnie pobił i okradł rudzianina

  • Dodano: 2020-06-09 07:45, aktualizacja: 2020-06-09 07:58

Najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie 43-letni bytomianin. Mężczyzna brutalnie pobił 49-letniego mieszkańca Rudy Śląskiej, a następnie go okradł.

Na widok radiowozu napastnik zaczął uciekać

Pościg za agresorem zakończył się po kilkunastu minutach jego zatrzymaniem przez policjanta z drogówki. Sprawca rozboju odpowie przed sądem. To nie pierwsza tego typu sprawa w jego życiorysie.


Do zdarzenia doszło w sobotę przed 20.00

Mundurowi z Wydziału Ruchu Drogowego świętochłowickiej policji jadąc ulicą Katowicką, zauważyli leżącego na chodniku mężczyznę, nad którym stał pochylony inny mężczyzna. Zaniepokojeni widokiem stróże prawa natychmiast zawrócili, aby sprawdzić sytuację. Wtedy stojący mężczyzna zaczął uciekać. Policjanci rozdzieli się. Pierwszy mundurowy podbiegł do pokrzywdzonego, aby udzielić mu pomocy, a drugi ruszył w pościg za uciekinierem. Jednocześnie drogą radiową przekazał oficerowi dyżurnemu informację o pościgu wraz z rysopisem agresora. W pościg włączyli się także świętochłowiccy kryminalni. Mężczyzna uciekał okolicą torowiska oraz terenów zielonych. Policjanci nie dali jednak za wygraną. Po kilku minutach jeden z policjantów drogówki, po pościgu pieszym zatrzymał oprawcę przy nasypie kolejowym.

Napastnikiem okazał się 43-letni bytomianin. Jak ustalili policjanci, którzy pracowali przy tej sprawie, mężczyzna pobił 49-letniego rudzianina, a następnie ściągnął z jego palca obrączkę i ją ukradł. Z zeznań świadków wynika, że agresor uderzał pokrzywdzonego pięścią w głowę i kopał go po ciele. Całe zdarzenie zarejestrowały również kamery monitoringu miejskiego. Zatrzymany został przewieziony do świętochłowickiej komendy. Badanie trzeźwości wykazało w jego organizmie ponad 2,5 promila alkoholu. Po nocy spędzonej w policyjnym areszcie usłyszał zarzut rozboju, za co grozi 12 lat więzienia. Jak się okazało, kartoteka karna oprawcy jest obszerna, a mężczyzna dział w warunkach recydywy. Dlatego jego kara może być surowsza. Na wniosek śledczych i prokuratora, chorzowski sąd zastosował wobec mieszkańca Bytomia środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy.

Komentarze (1)    dodaj »

  • stróż poranka

    Wyrwać tego chwasty, niech gnije w więzieniu o misce ryżu i suchym chlebie, ale najpierw niech i na to zarobi

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również