Wiadomości z Świętochłowic

Budżet Obywatelski 2021: 1 października rozpoczyna się nabór wniosków

 • Dodano: 2020-10-01 08:00, aktualizacja: 2020-10-01 06:37

Już wkrótce mieszkańcy Świętochłowic ponownie zdecydują na co przeznaczyć część publicznych pieniędzy.

W czwartek, 1 października, rozpoczyna się nabór pomysłów na zadania w ramach Budżetu Obywatelskiego na 2021 rok.

Wnioski będzie można składać do 14 października. Podobnie jak w poprzedniej edycji, utrzymany zostaje podział kwoty na dwie kategorie: projekty inwestycyjne (budowa, przebudowa, rozbudowa itp. elementów infrastruktury miejskiej i projekty społeczne (organizacja wydarzeń, warsztatów, zawodów sportowych itp.). Na pierwszą z nich przeznaczonych zostało 80% środków przeznaczonych na Budżet Obywatelski (1 000 000 zł), pozostałe środki (20% środków – 250 000 zł) zostaną rozdysponowane na inwestycje społeczne. Co ważne, wszystkie zgłaszane zadania muszą spełniać warunek ogólnodostępności.

Projekt można przesyłać w formie elektronicznej na adres e-mail: budzetobywatelski@swietochlowice.pl, złożyć w formie papierowej w siedzibie urzędu miejskiego lub przesłać pocztą na adres urzędu we właściwym terminie.

Wnioski zostaną przeanalizowane przez odpowiednie wydziały Urzędu Miejskiego, a następnie ocenione przez Zespół ds. Budżetu Obywatelskiego powołany przez Prezydenta Miasta. Spośród propozycji zadań pozytywnie zaopiniowanych w procesie weryfikacji, mieszkańcy Świętochłowic wybiorą te, które 2021 r. zostaną zrealizowane. Głosowanie rozpocznie się 30 października i potrwa tydzień. W połowie listopada poznamy listę zadań zatwierdzonych do realizacji.

Więcej o Budżecie Obywatelskim 2021 na stronie: www.twoje.swietochlowice.pl

Nie czekaj i zgłoś swój projekt!

Budżet Obywatelski 2021: 1 października rozpoczyna się nabór wniosków

Komentarze (5)    dodaj »

 • Że świon

  Tak dobrego prezydenta i radnych i przewodniczącego rady i jego zastępcy nigdy nie było. Wszyscy są czyści i wyprasowani. Walczą o godność Świętochłowic. O miejsca pracy zabytki slamsy i t d. Brak mi słów z uwielbienia do tego godnego grona. Niczym Danuta Holecka do Jarosława Kaczyńskiego całego PiSu i prezydenta Andrzeja Dudy.

 • Iga Ziaja

  Co powiecie o pomniku na cześć D. Kostempskiego?

 • ziom

  W wieku 30 paru lat jechać do kina z omkami, fajne ale już lepiej wyprowadzać pieska prezesa

 • Małgosia

  A co z realizacją budżetu w poprzedniego roku - Plac zabaw na ul. Kościelnej??

 • WASZprezy

  Patola się nie liczy

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.