Wiadomości z Świętochłowic

Centrum Kultury Śląskiej przejdzie gruntowny remont

 • Dodano: 2022-04-08 07:00, aktualizacja: 2022-04-07 07:36

Mamy wspaniałą wiadomość dla mieszkańców Lipin! Prezydent miasta, Daniel Beger ogłosił, rozpoczęto projektowanie modernizacji znajdującego się w tej dzielnicy Centrum Kultury Śląskiej. Szacowana kwota inwestycji wynosi ponad 7 milionów złotych. 

Wyczekiwany remont

Prezydent Świętochłowic, Daniel Beger, poinformował na swoich portalach społecznościowych o rozpoczęciu sporządzania planów na modernizację lipińskiej Groty, czyli Centrum Kultury Śląskiej. Już pół roku temu prezydent obiecywał, że budynek nie tylko odzyska dawny blask, ale również że będzie można z niego bezpiecznie korzystać. Dokumentacja o wartości sięgającej 350 tysięcy złotych ma zostać opracowana do końca roku. Wówczas miasto zacznie starać się o środku unijne, które częściowo pokryją koszty inwestycji. Na ten moment wynoszą one ponad 7 milionów złotych

Jak zmieni się Grota?

Remont CKŚ obejmie dostosowanie budynku do potrzeb statutowych, obowiązujących przepisów prawa oraz wymogów sanitarno-epidemiologicznych i przeciwpożarowych. Podczas modernizacji wymienione zostaną również wszystkie instalacje oraz system ogrzewania. Jednym z najważniejszych punktów modernizacji obiektu jest remont dachu oraz elewacji, aby Centrum Kultury Śląskiej odzyskało dawny blask. Co ważne, plany zakładają także likwidację barier architektonicznych na terenie obiektu, dzięki czemu CKŚ bez żadnych przeszkód będą mogły odwiedzać osoby niepełnosprawne.

Komentarze (9)    dodaj »

 • Wstyd

  No tak, Na Lipinach potrzebny jest remont, bo tam disco polo dla ubogich króluje. Zabawy emerytów. Miasto starców. Co dla dzieci Prezydent proponuje?W Centrum gdzie się dzieci bawią?

 • Taka prawda

  Życia mu zabraknie na realizacje tych obietnic jak on jednej małej ulicy nie potrafi skończyć już od ośmiu miesięcy ! Dalej będzie budował swoją kampanię wyborczą na kłamstwach i obietnicach bez pokrycia.

 • won

  Co przed wyborami Beger nam jeszcze obieca ? Później powie ,ze brak kasy i nie robimy ? Won ze Świon kłamco

 • KIKI

  MOZNA ??? WYSTARCZY NIE KRASC .......

 • prut prut

  Świętochłowice miasto cudów! Pieniędzy jeszcze nie ma a już jest sukces! Cuda, cuda ogłaszają.

 • centrum obietnic

  Zbliżają się wybory trzeba zaś coś naobiecywać! Kasy jeszcze nie ma i nie wiadomo czy będzie ale propaganda już ruszyła pełną parą. Już pierniczy że remont będzie,co za koleś jpr.

 • kurde bele

  WELUNEK coros blizyj trza cosik ślonzokom we gyszynku wyremontować

 • gość

  ja, ale hanysy i lipiorze pamiętliwe są. mom nadziejo co nie zapomnom tego gnoju sprzed roku.

 • B.K

  Wiluś na ministra finansów. Wnuki. prawnuki, praprawnuki, prapraprawnuki, pra.............. zadłużone na setki lat.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również