Wiadomości z Świętochłowic

Chciała zarobić na kryptowalutach, a straciła ponad 100 tysięcy złotych

  • Dodano: 2024-03-22 10:15

Policjanci ostrzegają przed oszustami, którzy wykorzystują zainteresowanie rynkiem kryptowalut. Zachęcają oni bezproblemowym pomnażaniem środków finansowych, bez wychodzenia z domu. Mieszkanka Świętochłowic zainwestowała swoje oszczędności w wirtualne waluty i niestety straciła ponad 100 tysięcy złotych. 

Seniorka ze Świętochłowic straciła 100 tys. zł

Do Komendy Miejskiej Policji w Świętochłowicach zgłosiła się seniorka, która padła ofiarą oszustów. Kobieta poinformowała, że przeglądając Internet, znalazła ofertę umożliwiająca zainwestowanie w kryptowalutę.

- Skuszona możliwością szybkiego zarobku, postępowała zgodnie z instrukcjami i ściągnęła na swój komputer kilka aplikacji, które umożliwiły oszustom dostęp do jej komputera, a później wypłatę pieniędzy. Seniorka na utworzonym koncie inwestorskim obserwowała zgromadzone i pomnożone pieniądze, jednakże nie miała możliwości wypłaty zgromadzonych funduszy. Wtedy mieszkanka Świętochłowic zorientowała się, że padła ofiarą oszustwa. Straciła ponad 100 tysięcy złotych - czytamy na stronie KMP Świętochłowice.

Postępowanie w tej sprawie prowadzą policjanci z miejscowego wydziału do walki z przestępczością gospodarczą.

Policjanci ostrzegają przed oszustami

Policjanci ostrzegają i apelują o zachowanie rozsądku przy tego typu transakcjach. Bądź ostrożny, jeśli skontaktuje się z Tobą osoba, która informuje o:

  • możliwości uzyskania szybkich i wysokich zysków dzięki inwestycji w kryptowaluty,
  • konieczności instalacji aplikacji (na komputerze lub telefonie), dającej możliwość automatyzacji operacji związanej z kupnem i sprzedażą kryptowaluty,
  • wsparciu w inwestycjach i obsłudze aplikacji, którą zapewniają „analitycy”, kontaktujący się telefonicznie i pomagający w obsłudze aplikacji.

Nie ulegaj presji, nie daj skusić się pozornie atrakcyjnym ofertom, nie działaj pod wpływem chwili! To może być oszustwo!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również