Wiadomości z Świętochłowic

Coby starzikom żyło sie lepij

  • Dodano: 2020-10-01 08:00, aktualizacja: 2020-10-01 06:44

Ośrodek Pomocy Społecznej w Świętochłowicach realizując program "Coby Starzikom żyło sie lepij" stale współpracuje z Centrum Leczenia Zimnem w Rudzie Śląskiej i pośredniczy w załatwianiu spraw dotyczących rehabilitacji w warunkach domowych dla Seniorów z naszego miasta.

Droga Seniorko, Drogi Seniorze:

Jeśli posiadasz znaczny stopień niepełnosprawności możesz bezpłatnie skorzystać z rehabilitacji w warunkach domowych, finansowanej z NFZ (maksymalnie 80 godzin rehabilitacji w ciągu roku kalendarzowego). Będziesz przyjęty poza kolejnością!

Jeśli posiadasz umiarkowany/lekki stopień niepełnosprawności lub nie masz orzeczonego stopnia niepełnosprawności, możesz również skorzystać z bezpłatnej rehabilitacji w warunkach domowych, finansowanej z NFZ (maksymalnie 80 godzin rehabilitacji w ciągu roku kalendarzowego), jednak czas oczekiwania będzie nieco dłuższy.

Co musisz przygotować?
– skierowanie od lekarza rodzinnego zawierające następujące informacje:
* nagłówek pn. „Skierowanie na rehabilitację w warunkach domowych”
* rozpoznanie główne, symbol wraz z rozwinięciem oraz rozpoznania poboczne jeśli występują (nie dotyczy symbolu M15)
* informacja, że pacjent wymaga pomocy osób trzecich
* informacja o braku przeciwwskazań do rehabilitacji w warunkach domowych
* dopisek PILNE (dla osób nieposiadających znacznego stopnia niepełnosprawności), co z pewnością przyspieszy termin rehabilitacji
– kserokopia orzeczenia o niepełnosprawności,
– kserokopia legitymacji emeryta/rencisty,
– ostatni wypis ze szpitala.

Z zebranymi dokumentami można podejść do Ośrodka Pomocy Społecznej w Świętochłowicach, ul. Katowicka 35, pokój 105 oznaczony jako Centrum Wsparcia Seniora (po uprzednim kontakcie telefonicznym), bądź do Centrum Leczenia Zimnem w Rudzie Śląskiej, ul. Niedurnego 50D.
W razie jakichkolwiek pytań zapraszamy do kontaktu pod numerem telefonu: 32/2455 104 wew. 40.

Wszelkie aktualne informacje o kolejnych etapach projektu znajdziecie na profilu facebookowym Coby Starzikom żyło sie lepij. Obserwujcie go koniecznie!

Projekt “Coby Starzikom żyło się lepij” jest realizowany przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Świętochłowicach w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020 Oś priorytetowa: IX. Włączenie społeczne, Działanie: 9.2. Dostępne i efektywne usługi społeczne i zdrowotne, Poddziałanie: 9.2.5. Rozwój usług społecznych– tryb konkursowy.

Wartość projektu: 2 083 658,94 PLN
Kwota dofinansowania: 1 937 802,81 PLN

Cel projektu:

– poprawa sytuacji życiowej,

– wzrost poczucia bezpieczeństwa,

– wzrost uczestnictwa w życiu społecznym i przeciwdziałanie marginalizacji

Działania w projekcie:

– usługi asystenckie (osoby niepełnosprawne)

– usługi opiekuńcze (osoby niesamodzielne)

– usługi sąsiedzkie

– teleopieka

– wsparcie psychologiczne

– wsparcie prawne

– utworzenie Centrum Wsparcia Seniora

Planowane efekty:

– podstawowe i niezbędne potrzeby życiowe są zaspokojone

– jakość codziennego funkcjonowania uległa polepszeniu lub została zachowana na dotychczasowym poziomie

– osiągnięcie i utrzymanie funkcjonowania na optymalnym (tj. najlepszym z możliwych w danych warunkach) poziomie samodzielności i aktywności.

Projekt jest skierowany dla osób nieaktywnych zawodowo w wieku 60+ które wymagają opieki lub wsparcia w związku z niemożliwością samodzielnego wykonania, co najmniej jednej z podstawowych czynności dnia codziennego.

Okres realizacji projektu od 01.10.2018r. – 30.09.2021r.

Szczegółowe informacje na temat realizowanego projektu można uzyskać w siedzibie Ośrodka Pomocy Społecznej w Świętochłowicach, ul. Katowicka 35, pokój 105 lub 106 (czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 7:00 – 15:00) lub pod numerem telefonu 32/2455104 wew. 40 lub 55.

Komentarze (3)    dodaj »

  • Jadwiga

    przeszli na emeryture w wieku 45 lat , przebimbali na grubie 25 lat i wielkie emeryty, co miesiac 6 tys na konto wpada , rozumiem by dotowac do niepelnosprawnych ale niee dla zdrowych ludzi nauczonych przez komune na ciagłe Daj , Daj

  • Hanyska

    Współczuja

  • Hanys

    Jak jo wleza na czworty sztok po schodach, bo windy niy momy, to mom tako rehabilitacjo że przez dwa dni mnie trzymo. Polecom wszytkim starzykom i po problemie :-)

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również