Wiadomości z Świętochłowic

Cykl szkoleń dla przedsiębiorców

  • Dodano: 2021-11-09 06:00, aktualizacja: 2021-11-09 06:07

Referat Rozwoju Gospodarczego Urzędu Miejskiego w Świętochłowicach, w imieniu Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Chorzowie, zaprasza do udziału w cyklu szkoleń online „Przedsiębiorco masz wybór – ulga na start, preferencyjne składki, mały ZUS plus, działalność nieewidencjonowana – Warunki – Uprawnienia - Skutki”, organizowanego w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości w dniach 8-14 listopada przez Fundację Światowego Tygodnia Przedsiębiorcy oraz Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego.

Zakres tematyczny szkoleń będzie obejmował zagadnienia:

  • Zgłoszenie płatnika składek na podstawie wpisu do CEIDG i KRS:
  • Zgłoszenie do ubezpieczeń.
  • Rozliczanie i opłacanie składek: terminy przekazywania dokumentów i opłacania składek, wysokość składek na ubezpieczenia, „ulga na start”, „preferencyjne składki”, „mały ZUS”, konsekwencje nie opłacenia składek lub opłacenia ich po terminie, forma przekazywania dokumentów oraz opłacania składek, zwolnienie z obowiązku składania dokumentów rozliczeniowych za kolejne pełne miesiące – kogo dotyczy, jakie warunki trzeba spełnić.
  • Program Płatnik (IPP) – zasady działania, funkcjonalności, korzyści.
  • Podstawowe informacje o ulgach.

Webinarium odbędzie się na platformie webex. Rejestracja na wydarzenie możliwa jest poprzez stronę: https://zus-chorzow-tp2021-s-i.konfeo.com/pl/groups

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • mieszkaniec

    Szkoleń z czytania potrzebuje "prezidium", wiceprezydenci dalej podpisują dokumenty bez czytania co podpisują, a później zdziwieni, bo nawet pracownicy robią ich w bambuko. Takich marionetek i "pożytecznych" miasto dawno nie miało. Chyba już najwyższy czas podsunąć prezydentowi do podpisu, dyscyplinarki i tak nie czyta co podpisuje.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.