Wiadomości z Świętochłowic

Czarnek: szczepienia nauczycieli idą dobrze

  • Dodano: 2021-02-26 06:30, aktualizacja: 2021-02-26 06:35

Szczepienia nauczycieli idą dobrze – ocenił minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek. Jego zdaniem w tym tempie nauczyciele będą zaszczepieni do 10 marca, co stworzy szanse na ewentualne decyzje o powrocie uczniów do nauki stacjonarnej.

Czarnek w programie "To nas dotyczy" w TVP3 Lublin powiedział, że rejestracja nauczycieli chętnych do zaszczepienie "przebiegła błyskawicznie".

Idą również dobrze szczepienia nauczycieli, z jakimiś drobnymi, jak słyszę, potknięciami, ale to się dzieje na froncie walki zawsze w służbach medycznych. Tu trzeba służbom medycznym bardzo podziękować za sprawność w przeprowadzaniu tych szczepień – powiedział minister. Jesteśmy przekonani, że w tym tempie do 10 marca będziemy w stanie zaszczepić wszystkich nauczycieli, którzy się zarejestrowali do szczepień, a to jest szansa na łatwiejsze decyzje – już po 10 marca – o powrocie do szkół wyższych klas (niż I-III), jeśli oczywiście nasza odpowiedzialność społeczna doprowadzi do wyhamowania tej trzeciej fali i zahamowania dynamiki wzrostów i ewentualnie spadków dziennych zakażeń koronawirusem – powiedział Czarnek.

Minister podkreślił, że trzecia fala pandemii dotarła do Polski. Jego zdaniem sytuacja się pogarsza, ale jest jeszcze dość stabilna.

Trzecia fala pandemii koronawirusa jest faktem i w związku z tym nie możemy na razie myśleć o tym, żeby do szkoły wróciły inne roczniki poza klasami I-III – powiedział. Co więcej, musimy zachować my wszyscy, i o to apeluję, maksimum odpowiedzialności społecznej i stosować się do rygorów, do obostrzeń po to, żeby umożliwić dalszą naukę w systemie stacjonarnym dzieciom w klasach I-III, żeby nie doprowadzić do sytuacji takiej, jaka wydarzyła się w woj. warmińsko-mazurskim, gdzie służby Ministerstwa Zdrowia były zmuszone do tego, żeby rekomendować nam wyłączenie nauczania stacjonarnego w klasach I-III na co najmniej tydzień bądź dwa tygodnie – mówił Czarnek.

18 stycznia uczniowie klas I-III szkół podstawowych i szkół specjalnych, którzy od 9 listopada uczyli się zdalnie, wrócili do nauki stacjonarnej. Uczniowie z klas IV-VIII szkół podstawowych i szkół ponadpodstawowych od 26 października uczą się zdalnie.

W woj. warmińsko-mazurskim, gdzie jest największy wzrost zakażeń – zgodnie z wprowadzonymi od soboty nowymi obostrzeniami – nastąpi powrót do nauczania zdalnego w klasach I-III. 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również