Świętochłowice - portal miejski Swiony.pl

Wiadomości z Świętochłowic

Cztery zarzuty dla 41-latka, który ukradł elektronarzędzia warte łącznie blisko 3 tys. zł

 • Dodano: 2020-05-25 08:15, aktualizacja: 2020-05-23 13:53

Wspólna praca świętochłowickich kryminalnych i policjantów z prewencji doprowadziła do ustalenia danych, a następnie zatrzymania złodzieja elektronarzędzi. Zebrany w sprawie materiał dowodowy, pozwolił na przedstawienie mężczyźnie 4 zarzutów. Teraz grozi mu 5 lat za kratami. Jednak kara może zostać podwyższona o połowę, ponieważ mężczyzna działał w warunkach recydywy.

O jego dalszym losie zadecyduje sąd


Śledczy miejscowej komendy prowadzili dochodzenie w sprawie kilku kradzieży w markecie budowlanym na terenie Świętochłowic. Do zdarzeń doszło w pierwszej połowie maja br. Według ustaleń śledczych skradziono elektronarzędzia warte łącznie blisko 3 tys. zł. Stróże prawa zabezpieczyli monitoringi, jednocześnie ustalając wizerunek sprawcy i rozpoczęli jego poszukiwania. Wspólna i wnikliwa praca policjantów z wydziału kryminalnego i wydziału prewencji doprowadziła do ustalenia danych złodzieja. W miniony czwartek policjanci ze świętochłowickiego wydziału kryminalnego pojechali do miejsca zamieszkania rabusia. 41-latek został zatrzymany, a następnie trafił do policyjnego aresztu. Zebrany w sprawie materiał dowodowy, pozwolił na przedstawienie mężczyźnie następnego dnia 4 zarzutów kradzieży. Teraz grozi mu do 5 lat więzienia. Jednak kara ta może zostać podwyższona nawet o połowę, ponieważ mężczyzna dopuścił się przestępstw w warunkach recydywy. O dalszym losie świętochłowiczanina zadecyduje sąd.

Komentarze (4)    dodaj komentarz »

 • Lemi

  Nie wiedziałem że delfin skończył 41 lat.

 • Wzburzony

  Za mało zasiłków dotacji darmowego żarcie bez tuż muszą kraść,ale nie długo pomoc socjalna się rozwinie w takim stopniu normalnie Ameryka.

 • Radca

  Jak sędzia z KASTY kradł w markecie elektronarzędzia to KOLESIE go uniewinnili niech gość powoła się na ten precedens

 • Że świon

  Kasta cy--ale jest na Wiejskiej w Warszawie tam dopiero kradną.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.