Wiadomości z Świętochłowic

Czujność sąsiadów i szybka reakcja służb doprowadziła do uratowania seniora

 • Dodano: 2020-06-24 06:45, aktualizacja: 2020-06-24 11:57

Oficer dyżurny świętochłowickiej policji otrzymał zgłoszenie, że z jednego z mieszkań w dzielnicy Zgoda dobiega wołanie o pomoc. Stróże prawa ruszyli na pomoc. Policjanci z pomocą strażaków weszli do mieszkania, gdzie na ziemi leżał 80-letni mężczyzna. Wezwana przez mundurowych karetka przewiozła seniora do szpitala. Dziękujemy lokatorowi za zachowanie czujności i odpowiednią postawę sąsiedzką.


Do policyjnej interwencji doszło tym razem w dzielnicy Zgoda

Na numer alarmowy zadzwonił zaniepokojony lokator jednego z budynków na terenie miasta. Mężczyzna słyszał wołanie o pomoc dobiegające z nieustalonego mieszkania na wyższym pietrze. Gdy policjanci dotarli na miejsce, szybko ustalili, że mieszkanie zajmuje starszy mężczyzna, który może potrzebować pomocy. Pomimo pukania do drzwi, nikt ich nie otworzył. Mundurowi sprawdzili, że drzwi są zamknięte od środka. Stróże prawa na miejsce wezwali strażaków i poprosili, aby pomogli im dostać się do mieszkania. Po siłowym wejściu zauważyli leżącego na podłodze mężczyznę. Na szczęście pomoc przyszła w samą porę. 80-latek był przytomny, ale bardzo osłabiony i nie mógł się podnieść. Policjanci udzielili seniorowi pomocy przedmedycznej. Po interwencji policjantów oraz strażaków mężczyzna został przewieziony przez ratowników medycznych do szpitala. Jego życiu nie zagraża już żadne niebezpieczeństwo. Po raz kolejny czujność sąsiedzka okazały się najlepszą formą pomocy.

Pamiętajmy o osobach starszych. Jeśli dłużej ich nie widzimy, nie przechodźmy obok ich drzwi obojętnie. Gdy słyszymy wołanie o pomoc, reagujmy i szukajmy dla nich pomocy. Może się okazać, że dzięki takiej postawie uratujemy czyjeś życie. Jak widać, bardzo ważną rolę odgrywają dobre relacje międzysąsiedzkie. Policjanci bardzo dziękują sąsiadowi za czujność i odpowiednią postawę.

Komentarze (5)    dodaj »

 • Erwin

  Wy sie zajmnicie lipinami co druga klatka handel. narkotykami.

 • Erwin

  Wy sie zajmnicie lipinami co druga klatka handel. narkotykami.

 • Xxx

  Witam u nas na Katowickiej 65 w podworku tez mamy sasiadke przy ktorej nikomu sie nic nie stanie baluje z rodzinnka i wszystkimi sasiadami od rana do nocy na podworku dzieci latajom ona jezdzi pijana samochodem lub wozi dzieci w smietniku malo tego mozna obejrzec teatrzyk zadarmo po 23 jak sie klucom a muzyki pisluchac do godz rannych to tez zauwarzy jak ktos za dlugo sie nie pokaze

 • Tak

  Moją 86 letnią babcie też uratował sąsiad, takie rzeczy zdarzają się ciągle i nie są wogóle nagłaśniane. Niektórzy po prostu są dobrymi ludźmi

 • Doceniam

  I super. To co powinno być naturalne i normalne to teraz niestety rzadkość. Dobrze wiedzieć, że są jeszcze ludzie potrafiący w odpowiedni sposób zareagować.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również