Wiadomości z Świętochłowic

Czy będzie można wybrać szczepionkę? Ile osób zaszczepi się do końca marca? Są dane!

  • Dodano: 2021-01-08 14:15

Rząd chce, aby do końca marca w Polsce było już prawie 3 mln zaszczepionych na koronawirusa osób. Dzisiaj szef kancelarii premiera Michał Dworczyk poinformował, że do tej pory zaszczepiło się ponad 177 tys. Odnotowano 8 przypadków lekkich odczynów poszczepiennych.

Kryminalna rozrywka w TVS! „Napisała: Morderstwo” od wtorku do czwartku o 21.25

– Na tle Europy wygląda to w ten sposób, że zajmujemy 3. miejsce. Najwięcej szczepień wykonały do tej pory Niemcy, potem Włochy, Polska jest na trzecim miejscu. Oczywiście jesteśmy z tego zadowoleni, ale nie jest to żaden powód do jakiegoś triumfalizmu – mówi Michał Dworczyk, szef kancelarii premiera.

Dziś minister uciął także spekulacje na temat ewentualnej możliwości wyboru szczepionki, którą otrzymamy zapisując się w kolejce.

 To są produkty lecznicze tożsame. Natomiast no na razie jest tylko i wyłącznie dostępna w Polsce szczepionka firmy Pfizer. Nawet po tym, jak już wejdą, przynajmniej mówię o styczniu/lutym, kolejne firmy z kolejnymi szczepionkami, to na tym etapie takiego wyboru nie przewidujemy – mówi Michał Dworczyk, szef kancelarii premiera.

Zapisy na szczepienia na koronawirusa dla osób spoza grupy priorytetowej rozpoczną się 15 stycznia.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.