Wiadomości z Świętochłowic

Czy będzie można wybrać szczepionkę? Ile osób zaszczepi się do końca marca? Są dane!

  • Dodano: 2021-01-08 14:15

Rząd chce, aby do końca marca w Polsce było już prawie 3 mln zaszczepionych na koronawirusa osób. Dzisiaj szef kancelarii premiera Michał Dworczyk poinformował, że do tej pory zaszczepiło się ponad 177 tys. Odnotowano 8 przypadków lekkich odczynów poszczepiennych.

Kryminalna rozrywka w TVS! „Napisała: Morderstwo” od wtorku do czwartku o 21.25

– Na tle Europy wygląda to w ten sposób, że zajmujemy 3. miejsce. Najwięcej szczepień wykonały do tej pory Niemcy, potem Włochy, Polska jest na trzecim miejscu. Oczywiście jesteśmy z tego zadowoleni, ale nie jest to żaden powód do jakiegoś triumfalizmu – mówi Michał Dworczyk, szef kancelarii premiera.

Dziś minister uciął także spekulacje na temat ewentualnej możliwości wyboru szczepionki, którą otrzymamy zapisując się w kolejce.

 To są produkty lecznicze tożsame. Natomiast no na razie jest tylko i wyłącznie dostępna w Polsce szczepionka firmy Pfizer. Nawet po tym, jak już wejdą, przynajmniej mówię o styczniu/lutym, kolejne firmy z kolejnymi szczepionkami, to na tym etapie takiego wyboru nie przewidujemy – mówi Michał Dworczyk, szef kancelarii premiera.

Zapisy na szczepienia na koronawirusa dla osób spoza grupy priorytetowej rozpoczną się 15 stycznia.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również