Wiadomości z Świętochłowic

Dach budynku w Świętochłowicach runął podczas ulewy

  • Dodano: 2023-08-01 19:45

We wtorek około godziny 17.00 doszło do zawalenia dachu w jednym z pustostanów w Świętochłowicach. Ulica, na której znajduje się budynek została tymczasowo zamknięta.

Zły stan budynku w Świętochłowicach

Z powodu opadów deszczu oraz ogólnego złego stanu technicznego w jednym z budynków przy ul. 1 Maja w Świętochłowicach zawalił się dach. Droga jest na ten moment nieprzejezdna, nie wiadomo kiedy działania służb zostaną zakończone.

- Otrzymaliśmy zgłoszenie o zawaleniu się stropów w jednym z budynków przy ulicy 1 Maja. Jest to pustostan wyłączony z użytkowania i zabezpieczony przed dostępem osób trzecich. Ogólny stan budynku był zły, do tego doszły opady deszczu, przez co stropy zostały przelane i po kolei się zapadają. W chwili obecnej w działaniach biorą udział trzy zastępy Straży Pożarnej – informuje Oficer Prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Świętochłowicach mł. bryg. Paweł Giendek.

Brak osób poszkodowanych

W wyniku zdarzenia nikt nie został poszkodowany. Nie wiadomo jednak, jak długo będą trwały działania służb na miejscu.

- Na miejscu zdarzenia pojawił się także inspektor nadzoru budowalnego, który podjął decyzje o zabezpieczeniu budynku. Wraz z zarządcą budynku podejmą dalsze decyzje. W związku z tym droga obecnie jest nieprzejezdna. – dodaje Paweł Giendek.

Komentarze (3)    dodaj »

  • gipsdeka

    W raz z zarządcą? To ten budynek miał zarządcę? Czyli co słynny mpgl hahahahahahaha. Doić latami kasę od najemców i niczego nie remontować,na każdym kroku z wszystkim robić wielką łaskę, potem budynki i mieszkania tak właśnie wyglądają. Ta spółka to najgorsze dno dna ale co się dziwić jak na stołkach kolesie za grubą kasę siedzą i wszystko mają w czterech literach. trzeba się nażreć bo nie wiadomo co będzie jutro! Najgorsze jest że to nie pierwszy i nie ostatni budynek który jak jeszcze nie został doprowadzony do takiego stanu ,to za jakiś czas zostanie.

  • Świętochłowicki jabol

    Jakie miasto takie "centrum"

  • Hmmmm

    Podczas ulewy? Chyba mnie coś ominęło w Centrum...

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również