Wiadomości z Świętochłowic

Darmowe bilety na europejskie mistrzostwa w żużlu trafią do dzieciaków ze Świętochłowic

  • Dodano: 2024-04-23 12:15

Dzieci z naszego miasta, których pasją jest żużel otrzymają darmowe wejściówki na Tauron Speedway Euro Championship, który odbędzie się we wrześniu. Do rozdania jest 100 biletów.

Żużel w Świętochłowicach stale się rozwija

Od dawna wiemy, że miłośników żużla w naszym mieście nie brakuje. Wcześniej informowaliśmy, że rozwój tego sportu w Świętochłowicach wstrzymywała między innymi niewystarczająca ilość miejsc dla kibiców na stadionie żużlowym. Śląsk Świętochłowice otrzymał jednak od miasta fundusze, które pomogą zrealizować ambitne plany klubu, a w planach jest nawet powrót zespołu ligowego do Świętochłowic w 2026 roku.

Dzieci ze Świętochłowic otrzymają bilet na mistrzostwa europejskie w żużlu

O sporcie żużlowym ponownie zrobiło się głośno za sprawą wystawy, której gospodarzem było nasze miasto. W ubiegłym miesiącu w zabytkowej hali dawnej walcowni Huty Silesia w Świętochłowicach zorganizowana została wystawa z okazji 100-lecia Sportu Żużlowego. Dzięki współpracy dotyczącej stworzenia wystawy miasto otrzymało wejściówki na mistrzostwa europejskie w żużlu dla najmłodszych fanów tego sportu.

– 100 biletów dla dzieci ze Świętochłowic na europejskie mistrzostwa w żużlu trafi do nich niebawem, by zarazić najmłodszych miłością do speedway-a! Wejściówki dla najmłodszych fanów otrzymaliśmy przy okazji świetnej współpracy dotyczącej stworzenia w dawnej walcowni w Lipinach wystawy "100-lecie żużla" – przekazał Daniel Beger w mediach społecznościowych.

Bilety na zawody Tauron Speedway Euro Championship, które odbędą się 21 września na Stadionie Śląskim, otrzymają dzieci, które pasjonują się tym sportem. Za dystrybucję 100 bezpłatnych wejściówek wśród najmłodszych mieszkańców miasta odpowiedzialny będzie Speedway Śląsk Świętochłowice.

– Rozwijamy szkółkę i chcemy pokazać najmłodszym, że warto trenować – przekazał prezydent Świętochłowic.

Darmowe bilety na europejskie mistrzostwa w żużlu trafią do dzieciaków ze Świętochłowic

Sara SynowiecSara Synowiec
Źródło: Daniel Beger, redakcja, Tauron Speedway Euro Championship

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również