Wiadomości z Świętochłowic

Defibrylator ratujący życie w świętochłowickiej komendzie

  • Dodano: 2021-06-16 06:30, aktualizacja: 2021-06-16 06:46

Świętochłowicka policja otrzymała AED - urządzenie ratujące życie.

Defibrylator zwiększa szansę na przeżycie aż w 70 procentach przypadków osób, u których doszło do nagłego zatrzymania krążenia. Automatyczny Defibrylator Zewnętrzny umieszczono tuż przy wejściu, na parterze budynku świętochłowickiej komendy przy pokoju pierwszego kontaktu, tak aby w każdej chwili można było z niego skorzystać.

Komenda Miejska Policji w Świętochłowicach otrzymała AED tj. w pełni zautomatyzowane urządzenie ratujące życie. Defibrylator został umieszczony po lewej stronie wiatrołapu, na parterze budynku świętochłowickiej komendy przy pokoju pierwszego kontaktu, który stanowi również pomieszczenie poczekalni. 

Dzięki łatwemu dostępowi i prostej obsłudze Automatyczny Defibrylator Zewnętrzny nie wymaga specjalistycznego przeszkolenia. Urządzenie komunikatami głosowymi samo instruuje osobę udzielającą pierwszej pomocy, więc może go użyć każdy, nawet osoba nieprzeszkolona medycznie. Jest bezpieczne zarówno dla ratownika, jak i osoby poszkodowanej. Został skonstruowany, by służyć w warunkach zewnętrznych, w miejscach publicznych.

AED jest jedyną, a zarazem skuteczną metodą zwiększającą szanse przeżycia podczas ciężkich zaburzeń pracy serca. Wykonana w ciągu 3-5 minut od utraty przytomności defibrylacja pozwala na przeżycie w 70 procentach przypadków.

Dzięki odblaskowym tabliczkom „OBIEKT WYPOSAŻONY W AED”, które zamontowano na budynku komendy, przechodnie i zmotoryzowani uczestnicy ruchu drogowego są informowani, że mogą w sytuacjach krytycznych skorzystać z urządzenia. Posłuży ono mieszkańcom naszego miasta w celu zwiększenia bezpieczeństwa oraz pomocy przy ratowaniu życia.

Zakup AED to wynik inicjatywy Zarządu Wojewódzkiego Niezależnego Samodzielnego Związku Zawodowego Policjantów Województwa Śląskiego oraz współpracy Wydziału Zaopatrzenia i Wydziału Doboru i Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Środki na zakup urządzeń zostały pozyskane z Funduszu Prewencyjnego PZU.

Komentarze (2)    dodaj »

  • Kobyr

    Takie urzadzenia powinny byc dostepne w centrum gdzie jest najwiecej ludzi. Ale od czegos trzeba zaczac, brawo

  • Jestem za

    Chcialem podbic a usunalem lapke eh

Dodaj komentarz

W związku z nadchodzącą ciszą wyborczą, możliwość komentowania artykułów na naszej stronie zostanie tymczasowo zablokowana.
Dziękujemy za zrozumienie i zachęcamy do powrotu do dyskusji po zakończeniu ciszy wyborczej.

Czytaj również