Świętochłowice - portal miejski Swiony.pl

Wiadomości z Świętochłowic

Dezynfekcja miasta rozpoczęta. Na ulice Świętochłowic wyjechały zamiatarki i polewaczki

 • Dodano: 2020-03-17 10:45, aktualizacja: 2020-03-23 09:22

Dezynfekcja miasta rozpoczęta. Na ulice Świętochłowic wyjechały zamiatarki i polewaczki spółki MPUK, które środkiem dezynfekującym spryskują miejsca, w których istnieje zagrożenie.

W trosce o zdrowie nas wszystkich – mieszkańców Świętochłowic, z dniem dzisiejszym rozpoczęliśmy dezynfekujące opryski ulic, chodników, przystanków, traktów pieszych, okolic cmentarzy. Na ulice wyjechały polewaczki które za pomocą środka dezynfekującego zneutralizują te miejsca. Jednocześnie wyjechały również zamiatarki - czytamy na stronie MPUK.

Przystanki komunikacji miejskiej, przejścia do pieszych, miejsca dużego natężenia pieszego ruchu mogą być siedliskami nie tylko dla koronowirusa, ale również dla wirusa grypy, bakterii E coli, gronkowca, paciorkowców. Ponadto gromadzi się na nich kurz, ślina, martwy naskórek oraz resztki jedzenia, a to idealne środowisko dla drobnoustrojów.

Zagrożenie epidemiczne wymaga szybkiej reakcji, dlatego też będziemy tę akcję prowadzić skutecznie i tak długo, jak będzie trzeba. Prosimy o szczególną ostrożność - czytamy na stronie MPUK.

Zobacz także

Komentarze (58)    dodaj komentarz »

 • Monika

  A czym oni opryskują? Jest jakaś informacja na ten temat? Z tego co czytałam do WHO rekomenduje podchloryn sodu to takich akcji.

 • Łukasz S chorzów

  Trzymać zwierzęta w domu i siedzieć na [...]ie dezynfekcja jest jedynym sposobem na zniszczenie ogniska wirusa oprócz pojazdów trzeba wyslac jednostki dezynfekujące chodniki gdyby wziasc mapę miast, sieci dróg i zaznaczyć na czerwono mieli byśmy ognisko zakażenia cod-vid19

 • Obywateka

  CZYM W TO PRZYSKACIE!?! Mój pies miał to na łapkach i je se wylizał potem się zatruł żołądek mu się na kawałki rozwalał i zmarł!!!Więc teraz se to sami poliście i sami doznajcie bólu jaki to jest !!! Nie tylko mój pies był otruty zapewne jeszcze inne psy umierają przez was!!!! Przepraszam ale prosze nie psikajcie tym świństwem !!!! To nie koronawirus nasz zabije to te chemikalia !!! I to bendzie wasza wina !

 • Jsz

  Okazuje się że jest to w gruncie rzeczy niebezpieczne, głównie dla psiaków, które mają bezpośrednią styczność z gruntem i wiadomo, że lubią obwąchiwać :(. Może takie czynności powinno się przeprowadzać w nocy, by na świeżo nikt się w takim nie pojawił (wraz z pisemnymi informacjami)

 • Ewa

  NAJWIEKSZY WIRUS DELFIN PRZESTAŁ DELFINOWAĆ PO ULICACH

 • Slazaczka

  Co z kopalniami tam jest tłumy pracownikow

 • Bolesława

  NARESZCIE WIRUSY KOSTEMPSKI I KARCZ ZNIKNELI Z ULIC NASZEGO MIASTA .... FFFFFUUUUUUJJJJJJJJ

 • Wzburzony

  Szanowni PaństwoW zwiazku z licznymi zapytaniami o środki dezynfekujące informujemy, że ich zamówienia koordynowane są centralnie przez Zakupy z uwzględnieniem dostępności tych produktówNie ma potrzeby zamawiania dodatkowo setek sztuk niesprawdzonych produktówPamiętajmy:Podstawą profilaktyki jest mycie rąk zwykłym mydłem, zachowanie dystansu od drugiej osoby i niedotykanie oczu, ust i nosa brudnymi chomi (śluzówka pozwala na przedostanie się wirusa do organizmu) Nie istnieje środek ani preparat, który uchronił nas przed zakażeniem koronawirusem Środki o nazwie „antybakteryjne", jak sama nazwa wskazuje, w większości chronią nas przed bakteriami i grzybami, a nie przed wirusami Rozpu[...]nik lipidów, czyli zwykłe mydło wystarczy do mycia rąk, jak i powierzchni (blaty, stoły, poręcze) Wszystkie środki do dezynfekcji stosujemy, gdy nie mamy dostępu do wody i mydła, a nie dodatkowo po umyciu rąk Jeśli kupujemy preparaty sami i korzystamy z nich w pracy - czytajmy sklad, unikajmy opakowań niezawierających takich informacji i takich, które nie wyglądają na oryginalne Środek, którego używamy nie może wymagać spłukiwania - takie środki mogą działać drażniąco na oczy i powodować poważne konsekwencje zdrowotne Używanie maseczek, rękawiczek czy dodatkowego zabezpieczenia na stanowiskach administracyjnych nie jest konieczne.Odradzamy korzystanie z klimatyzacji w pomieszczeniach zamkniętych. W pomieszczeniach należy zapewnić wentylację.Odradzamy korzystanie z suszarek do rak, lepiej korzystać z ręczników papierowych.Zachowajmy spokój i podejmujmy rozsądne działania.Administracja, Zakupy i BHP

 • wyborca

  Tylko że w Chinach które wyraźnie wygrywaja z wirusem maseczki są obowiązkowe! WHO niby nie zaleca. Ja tam wierzę Chińczykom! Czesi też!

 • hanus

  Pismo z Amp Świętochłowice przykre ale prawdziwe. Nawet nikt się nie podpisał.

 • bolek z krzeszowa

  A w obi na brynowie ludziezachowujom sie tragicznie nieodpowiedzialnie czy morze to sprawdzic rmf bardzo bym prosil

 • krist

  w końcu ten wirus Karcz i Kostempski nie będą roznosić bakterii

 • gość

  wirusy nie roznoszą bakterii.

 • Ciekawa

  Czym dezynfekują? Napiszcie jaki to środek????

 • gość

  woda niejednokrotnie święcona

 • Raf

  Co za bzdury

 • gość

  napisz prawdę dostań minusy. naprawdę ktoś liże ulice? zamiatać wirusy to też odlot!

 • On taki

  Ciekawe czy napelniane jest według zużycia czy pół miasta jest czyszczone na jednym filtrowanym płynie a w rzeczywistości wodzie

 • PN

  Nie chcę być niemiły, ale najpierw wypadało by coś zrobić z Lipinami bo tam chyba sama dezynfekcja nie wystarczy

 • Gosc

  Wypad od.lipon

123

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.