Wiadomości z Świętochłowic

Dni Kultury Polskiej w Buczy. Daniel Beger odwiedza Ukrainę

 • Dodano: 2023-06-01 14:15

Prezydent Świętochłowic Daniel Beger udał się w niezwykłą podróż u boku wolontariuszy z fundacji Wolne Miejsce. Prezydent odwiedził Buczę na Ukrainie, gdzie organizowano Dni Kultury Polskiej oraz Dzień Dziecka. Daniel Beger rozmawiał z przedstawicielami władz Buczy o zacieśnieniu współpracy w zakresie pomocy w odbudowie Ukrainy.

Wyjątkowa wyprawa

Daniel Beger podzielił się w mediach społecznościowych informacją, że w dniach 27-29 maja wziął udział w wyprawie do Buczy na Ukrainie, organizowanej przez fundację Wolne Miejsce. Głównym celem wizyty była organizacja Dni Kultury Polskiej oraz Dnia Dziecka – miał być to gest solidarności z mieszkańcami Buczy, którzy w ostatnim czasie doświadczyli wiele cierpienia i strachu. Dzieciaki zostały obdarowane słodyczami i prezentami.
Wspólne świętowanie było okazją do przeprowadzenia wielu rozmów z mieszkańcami Buczy.

- Wspólnie z mieszkańcami przygotowaliśmy pyszną zupę pomidorową. To nie tylko była okazja do wspólnego jedzenia, ale również moment, w którym mogliśmy porozmawiać o ich potrzebach, problemach i wysłuchać przejmujących opowieści o chwilach grozy, które miały miejsce ponad rok temu. Było dla nas niezwykle istotne, aby dać im przestrzeń do wyrażenia swoich emocji i podzielenia się swoimi doświadczeniami – relacjonuje Daniel Beger.

Wspólna praca

Oprócz organizacji wydarzeń, Daniel Beger spotkał się z merem Buczy ambasadorem RP w Kijowie i panią wicemer Kijowa. Rozmowy dotyczyły aktualnych potrzeb Ukrainy i jej mieszkańców, ale również przyszłości. Debatowano nad zacieśnieniem współpracy przy odbudowie Ukrainy.

- Wierzę, że nasze lokalne firmy mają wiele do zaoferowania w tym procesie i mogą odegrać istotną rolę w tworzeniu nowej przyszłości dla tego pięknego kraju – napisał Daniel Beger.

Prezydent liczy na to, że zbudowane relacje zaowocują w przyszłości i przyniosą korzyści zarówno mieszkańcom Buczy, jak i Świętochłowic.

- Jesteśmy silni, gdy działamy razem, i jestem dumny, że mogłem być częścią tego niezwykłego wydarzenia. Wierzę w potęgę współpracy i solidarności. Razem możemy stworzyć lepszą przyszłość dla wszystkich. Teraz, to, co zbudowaliśmy, mam nadzieję utrwalić i przekuć w coś bardziej realnego z pożytkiem dla obu naszych społeczności.

Komentarze (12)    dodaj »

 • Anna

  brawo prezydent Beger !!! brawo PiS !!!

 • zefel

  Pani Beger proszę zabierać głos na sesjach a nie na forum.

 • No i co

  Proszę nie wracać

 • autochtōn

  Kiedy dni kultury śląskiej w Świętochłowicach, panie prezydencie?

 • Mieszkaniec

  BRAWO !!! Wielki szacunek dla pana panie Prezydencie

 • Ciekawy

  A to nie była przypadkiem ta Bucza,która podobno była prawie zrównana z ziemią?

 • życzliwy

  ta sama ZNISZCZONA i jeszcze nie ODBUDOWANA .Możesz sprawdzić osobiście o ile odwaga pozwoli ci na coś wiecej niż wypisywanie bredni .Obyś swojego domu nie ogladał spalonego i nie zaznał wojny

 • zefel

  Jakoś żadne zdjęcie nie ukazuje prezydenta wśród ruin.

 • Wkurzony

  Zwykła propaganda że strony D. Begera. Niestety prezydent Świętochłowic pozbawiony jest empatii. Jeżeli liczy na głosy w wyborach do Senatu to się przeliczy...Mieszkancy mają go dosyć. Koniec jego kariery jest bliski.

 • gość

  śmierdzi słabym lansem na kilometr.

 • Anna

  gościu umyj sie jak śmierdzisz i nie zatruwaj powietrza

 • Fryc

  Te sowa ci widać przez pysk jak klepiesz

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również