Wiadomości z Świętochłowic

Dodatkowe patrole policyjne na ulicach Świętochłowic

 • Dodano: 2020-04-28 07:30, aktualizacja: 2020-04-28 07:33

Od minionego piątku ponownie na ulicach Świętochłowic można zobaczyć dodatkowe patrole policyjne.

Mundurowi czuwają nad bezpieczeństwem mieszkańców miasta szczególnie w dzielnicach najbardziej zagrożonych łamaniem przepisów prawa tj. Lipiny i Chropaczów.

Nie zapominają również o pozostałych częściach miasta, tak aby każdy świętochłowiczanin czuł się bezpiecznie. Pomoc policjantów z OPP w Katowicach w zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańców naszego miasta jest nieoceniona.

Mundurowi świętochłowickiej komendy na co dzień dbają o bezpieczeństwo w mieście. Analizują różne sygnały dotyczące zagrożeń mogących mieć wpływ na spadek poczucia bezpieczeństwa wśród mieszkańców naszego miasta. Aby czuli się bezpieczni, mundurowych z miejscowej komendy w codziennej służbie wspierają koledzy z katowickiego oddziału prewencji Policji.Od zeszłego piątku na ulicach miasta, szczególnie w godzinach popołudniowych oraz wieczornych ponownie można zauważyć zwiększoną liczbę patroli. To wszystko za sprawą Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach, który wsparł świętochłowicki garnizon i rozdysponował dodatkowe siły. Policjanci skupiają się przede wszystkim na patrolowaniu miejsc zagrożonych, wskazywanych przez mieszkańców poprzez m.in. Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa albo o których sygnalizują dzielnicowym, kontaktując się poprzez aplikację „Moja Komenda”. Stróże prawa czuwają nad bezpieczeństwem szczególnie w dzielnicach najbardziej zagrożonych łamaniem przepisów prawa tj. Lipiny i Chropaczów. Nie zapominają również o pozostałych częściach miasta. Celem działań mundurowych jest zapobieganie popełnianiu wykroczeń i przestępstw, szczególnie przeciwko życiu i zdrowiu oraz mieniu. Dzięki działaniu policjantów każdy świętochłowiczanin może czuć się bezpiecznie.

Komentarze (18)    dodaj »

 • Życie

  Z całą pewnością w 100% nas to nie zabezpiecza, ale jest to pewien sposób na ochronę. Zawsze jest to to coś.... Że człowiek czuje się bardziej bezpiecznie wychodząc. A ludzi coraz więcej, zaczynają się dzikie tłumy, będzie co raz gorzej. Tylko nikt tego nie przyswaja, myśli sobie, ze inny tak,może zachorować ale JA??? o nie nie. Nic bardziej mylnego.

 • 1946

  ...co powiesz na wypowiedź ministra zdrowia o tym jak mówi że nie nosi maseczki bo nie jest zarażony? Dzisiaj widziałem filmik z jego wypowiedzią...

 • życie

  Zdecydowana część Świętochłowiczan ma problem z noszeniem maseczek. Przecież można robić przewrotnie,prawda?Jeśli jest decyzja żeby zakładać, to nosimy, chyba że bardzo chcemy wzajemnie się zarażać Idąc,patrze, jeden ma na brodzie bo papierosa pali,jeszcze ktoś pod brodą,ooo policja jedzie, to szybko zakłada, taka zabawa w chowanego, inni wcale nie noszą,wiadomo są zwolnienia od tego. Kto komu krzywdę robi? sami sobie robicie,i przez to zwyczajnie nie szanujecie drugiego człowieka. Bo zdrowie najważniejsze!!!!!!Policja i Straż Miejska bez wahania powinna wlepiać mandaty i to srogie. Wejdźcie w głąb osiedli tam zobaczycie co się dzieje. Krótko,dbajcie o siebie i innych. .

 • ...zdegustowany.

  życie - pięknie to wszystko napisane,ale czy czytałeś/czytałaś wszystko co tyczy się maseczek? Noszenia,zakładania , utylizacji, konserwacji? Mniemam że Twoja wiara w to wszystko co powiedział minister zdrowia jest ślepa... Wiem,wiem są różne teorie na temat koronawirusa i tego wszystkiego co się wokół niego dzieje, ale do cholery nie dajmy się zwariować! Jak ludzie mają się odnieść do radiowej wypowiedzi ministra zdrowia tyczącej się zasadności noszenia maseczek? Redaktor zapytał się ministra po co ludzie noszą maseczki a minister odpowiedział że nie wie...Polacy poddali się terrorowi grupie ludzi trzymającej władzę w Polsce,zostali zastraszeni. Co władza nakaże to z pokorą trzeba wykonać... Nie tędy droga... Trzeba głośno powiedzieć. Pan Kaczyński nie ma totalnej władzy w kraju...

 • Mieszkaniec

  Chodzi o bezpieczeństwo czy o wystawianie mandatów bo kasę trzeba uzbierać?

 • Mieszkaniec

  Chodzi o bezpieczeństwo czy o wystawianie mandatów bo kasę trzeba uzbierać?

 • Marcin

  To zapraszam na katowickom 65 od godz popoludniowych do nocnych tam to dopiero dzieci biegajom bez maseczek rodzice melanzujom do nocy na podworku i pelno osob po 18 roku zycia i tak na okroglo moze tam niech patrol podjedzie od czasu do czasu

 • Bolek i Lolek

  ...mało się nie posikałem ze śmiechu jak przeczytałem o dodatkowych patrolach na ulicach miasta tj. między innymi na Lipianach i Chropaczowie. Żeby o tym pisać to trzeba najpierw dogłębnie sprawdzić czy takowe patrole naprawdę są a nie pisać bzdur...

 • Normalny

  Pożytecznych idiotów nie brakuje,kapusiów te maski to są dobre na tyłek tam niektórym by pomogły

 • Ol

  Jakby nie jeździli pospać pod wiadukt na uroczysku to pewnie byłoby jeszcze bezpieczniej...

 • Hybryda

  Nie trzeba aż na Skałkę. W samym centrum na Katowickiej wiele osób, szczególnie młodych nie nosi maseczek lub ma je na szyi.

 • Przechodzień

  A może by tak panowie mundurowi wybrali sie również na Skałke i tam powlepiali co niektórym bohaterom chodzącym bez masek jakieś mandaciki to może by sie zaczeli stosować do nakazu. Co drugi chodzi tam albo bez maski albo maske ma spuszczoną na brodzie.

 • Przeciw propagandzie

  Żenujące! Jak się dałeś zastraszyć przez propagandę to chodź sobie w masce, a nie zachowuj się jak folksdojcz! A fe!

 • ;)

  Jeśli ktoś jest sam na skalce to może być bez maski.

 • Mieszkam tu

  Nie ma czegoś takiego jak nakaz maseczek, w której konstytucji albo kodeksie prawa to pisze? Po za tym maseczki są bardzo szkodliwe.

 • na marginesie

  ROZPORZĄDZENIE RADY MINISTRÓW z dnia 15 kwietnia 2020 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii (Dz.U. z 15 kwietnia 2020r., poz. 673)

 • Valuś

  Szkodzą np. na mózg jak widać powyżej...

 • Sabina

  No dobrze. Ale jedni musza sie dusic a inni to maja w [...]ie

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również