Świętochłowice - portal miejski Swiony.pl

Wiadomości z Świętochłowic

Dodatkowe patrole policyjne w Świętochłowicach

 • Dodano: 2020-02-13 08:15, aktualizacja: 2020-02-13 08:19

Od początku nowego roku ponownie na ulicach Świętochłowic można zobaczyć dodatkowe patrole policyjne.

Mundurowi czuwają nad bezpieczeństwem mieszkańców miasta szczególnie w dzielnicach najbardziej zagrożonych łamaniem przepisów prawa tj. Lipiny i Chropaczów. Nie zapominają również o pozostałych częściach miasta, tak aby każdy świętochłowiczanin czuł się bezpiecznie. To wszystko za sprawą Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach, który wsparł świętochłowicki garnizon i rozdysponował dodatkowe patrole z katowickiego Oddziału Prewencji.


Mundurowi świętochłowickiej komendy na co dzień dbają o bezpieczeństwo w mieście. Analizują różne sygnały dotyczące zagrożeń mogących mieć wpływ na spadek poczucia bezpieczeństwa wśród mieszkańców naszego miasta. Aby czuli się bezpieczni, mundurowych z miejscowej komendy w codziennej służbie wspierają koledzy z katowickiego oddziału prewencji Policji. Od początku nowego roku na ulicach miasta, szczególnie w godzinach popołudniowych oraz wieczornych ponownie można zauważyć zwiększoną liczbę patroli. To wszystko za sprawą Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach, który wsparł świętochłowicki garnizon i rozdysponował dodatkowe siły. Policjanci skupiają się przede wszystkim na patrolowaniu miejsc zagrożonych, wskazywanych przez mieszkańców poprzez m.in. Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa albo o których sygnalizują dzielnicowym, kontaktując się poprzez aplikację „Moja Komenda”. Stróże prawa czuwają nad bezpieczeństwem szczególnie w dzielnicach najbardziej zagrożonych łamaniem przepisów prawa tj. Lipiny i Chropaczów. Nie zapominają również o pozostałych częściach miasta. Celem działań mundurowych jest zapobieganie popełnianiu wykroczeń i przestępstw, szczególnie przeciwko życiu i zdrowiu oraz mieniu. Dzięki działaniu policjantów każdy świętochłowiczanin może czuć się bezpiecznie.

Komentarze (7)    dodaj komentarz »

 • ...pracuję w Lipinach

  ....proszę mi napisać kiedy i o jakiej porze w Lipianach widać patrole policji bo na pewno nie wieczorem...

  • ...pracuję w Lipinach
   2020-02-14 20:18
  • Ocena:
  • odpowiedz
 • Iwe

  Powinni policjanci mieć więcej możliwości reagowania myślę tu o użycie pałki. A teraz nie mogą dużo rzeczy dlatego bandyci śmieją im się w twarz!!?

 • Mmm

  Tu nie ma się czym chwalić. Na całym świecie są patrole policji tylko nie w Polsce. Pozamykali posterunki, zredukowali patrole, zwiększyli ilość drogówki z prędkościomierzami i tyle. Fakt., że takie cuda działy się za czasów po, ale PiS już na tyle długo rządzi by mógł się tym chwalić przynajmniej 2 lata temu. Wszystko z opóźnieniem. Chociaż w chorzowie na próżno szukać policjanta. Więc... brawo Świętochłowice.

 • Już tam nie mieszkam

  Nie jestem zdziwiony faktem, że elektoratowi PiS marzy się państwo policyjne. Najlepiej policjant na każdym rogu... chwila, tak już było. W stanie wojennym

  • Już tam nie mieszkam
   2020-02-14 20:41
  • Ocena:
  • odpowiedz
 • moschee

  1935 w Lipinach był jeden policjant, z prawem strzału,zero bantytyzmu bylo,

 • Damian

  Głupstwa Pan pisze, szkoda, że wszyscy bezkrytycznie potakują.

 • historyk

  Gdzie to przeczytałeś? Przed wojną było w Świętochłowicach więcej policjantów niż obecnie. W 1929 w Lipinach było 56 policjantów (Rocznik Świętochłowicki 2001).

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.