Wiadomości z Świętochłowic

Dokumenty firmy związanej z Dawidem Kostempskim ukryto w MPUK w Świętochłowicach?

 • Dodano: 2020-03-09 07:00, aktualizacja: 2020-03-08 21:41

W Miejskim Przedsiębiorstwie Usług Komunalnych w Świętochłowicach znaleziono dokumenty firmy Recykler, którą prowadził były prezydent Dawid Kostempski, a później jego żona i matka. Skąd się tam wzięły?

Informatyk z miejskiego przedsiębiorstwa był pełnomocnikiem firmy Recykler?

Faktury, umowy czy akta osobowe – dokumenty obejmujące kilka lat działalności firmy Recykler znaleziono w serwerowni Miejskiego Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych w Świętochłowicach. Firma Recykler na początku swojej działalności była prowadzona przez Dawida Kostempskiego, byłego prezydenta Świętochłowic - później przez jego żonę i matkę. Dlaczego dokumenty tej firmy znalazły się w siedzibie miejskiego przedsiębiorstwa? 

- Jedyny związek jaki był między firmą Recykler a MPUK to informatyk, który był u nas zatrudniony na umowie cywilnoprawnej, a jednocześnie podobno był pełnomocnikiem firmy Recykler. Dodatkowo za czasów prezydentury Kostempskiego był także naczelnikiem Biura Informatyki w Urzędzie Miejskim w Świętochłowicach – tłumaczy Jacek Kamiński, dyrektor ds. ekonomicznych Miejskiego Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych.

Sprawę dokumentów ukrytych w MPUK wyjaśnia policja i prokuratura

Przedstawiciele Miejskiego Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych podkreślają, że nie ma żadnego dokumentu, który zezwalałby firmie Recykler na przechowywanie dokumentów w miejskim przedsiębiorstwie. Sprawę skomentowało także Stowarzyszenie Przyjazne Świętochłowice.

- Ta wiadomość jest dla nas po prostu szokiem. Nie wyobrażamy sobie, jak w miejskiej spółce, na dodatek w serwerowni, czyli miejscu ukrytym i niedostępnym, z ograniczonym wejściem można było składować prywatne dokumenty firm byłego prezydenta i jego rodziny. Mamy nadzieję, że Policja bardzo szybko tę sprawę wyjaśni – komentuje na facebook’owym profilu stowarzyszenia.

Dokumenty znalezione w serwerowni świętochłowickiego MPUK zabezpieczyła policja. Zostały przekazane do Prokuratury Rejonowej w Chorzowie. 

Komentarze (53)    dodaj »

 • Lucyna

  CZY TA RODZINA KOSTEMPSKICH JEST BEZKARNA ?!?! DOŚĆ TEGO GDZIE SĄ SŁUŻBY ??? DLACZEGO ONI JESZCZE NIE SIEDZĄ ??? PRECZ Z TYMI KENEDYMI !!!

 • Tom

  Mama kradla , ojciec kradł to i synek delfinek kradnie ot taka tradycja

 • Genia

  CZY POZBĘDZIEMY SIĘ W KOŃCU TEJ RODZINY KOSTEMPSKICH Z NASZEGO MIASTA ??? Dobrze że prokuratura i CBA zajęły się wreszcie tym panem w nich ostatnia nadzieja , miejmy że ocalą nas od tej zdemobilizowanej rodzinki

 • Jorg

  No zbierajcie te podpisy i wynoście się z tego miasta.

 • Olik

  Dlaczego ten pseudoprawnik jeszcze nie siedzi ??? Tata go broni...

 • Przyjaciel rodziny

  KOSTEMPSCY TO ZŁODZIEJSKA MILICYJNA RODZINA Z PZPR

 • Wyborca sprawiedliwy

  Kwity znalazły się po półtorej roku jak na stołek wskoczył przyjazny pan radny hahahahahahahahaha to dopiero ciekawe! Ktoś kiedyś komuś dowali za fałszywe oskarżenia coś tak czuję to tylko kwestia czasu. Jakoś do dziś nie stwierdzono kto skitrał i kto dal cynk w sprawie pana radnego co do którego było podejrzenie że jest na bani,i co państwo kryształowi macie coś do powiedzenia w tym temacie mieszkańcom czy jak zwykle nabierzecie wody w usta? Wyciągacie innym brudy to wypierzcie i swoje,miało być uczciwie i transparentnie a jak jest?

 • Nicola

  Dużo razem z mama swoja ukradli ... ale pieniadze szczescianie daja , taki wstyd przed ludzmi , cała rodzina kostempska zlodziejska wszyscy kradli ojciec matka i zona tez złodzieje bez honoru PRECZ !!!

 • Tom55

  Pan Dawid Delfin wielokrotnie udowodnił swoją indlencje umysłową , pomijam seplenienie i wygląd.OT TAKI DYZMA

 • Miejscowy

  Pieniaczu idź się wysikaj tym jadem

 • Wyborca sprawiedliwy

  Prawda boli co?Teraz pieniaczu,wy uczciwi inaczej obłudnicy komuś wytykać samemu rżnąć inteligenta z pod budki z piwem hahahahahaha. Zapamiętajcie jedno oszuści i na was przyjdzie pora dowiemy się wtedy jacy to byliście uczciwi i kryształowi nara!

 • Naty88

  Cała rodzina kostepskich won z miasta won komuchy won

 • Mieszkaniec od urodzenia

  Czytam te komentarze i wydaje mi się że większość komentujących podchodzi do sprawy na zasadzie Ja się na tym nie znam więc chętnie się wypowiem. Miłego dnia Wam życzę

 • Aster

  Berger z Zbysiem miotają. się, takie sztuczki z kwiatami już były..

 • Tom

  KOSTEMPSCY ZŁODZIEJSKIE NASIENIE KOMUCHY Z PZPR-u WON

 • Jan Dea

  Do serwerowni nikt nie zaglądał? Ludzie Kostempskiego zostawili prezent, a ludzie Begera dopiero teraz to znaleźli? Info kierowane do ułomnie psychicznie rozwiniętych czytelników. PS. Obu prezydentom nie ufam.

 • Anna

  Kostempski nie jest głupi jakby tam były jakies dokumenty to jestem pewna że zaraz po ogłoszeniu wyników wyborów które przegrał to jego ludzie już by je zabrali myślę że to przykrywka

 • Brydziaa

  Ten Delfin to wredny typ , sepleni jak wąż....

 • Daria

  masz racje, nie jest taki głupi jak myślisz, a jaki jest to sobie odpowiedz sama

 • jaja straszne

  haha no tak, wszyscy kłamią, i nawet ta policja co zabrała dokumenty i prokuratura też na pewno w zmowie , wszyscy w zmowie z Begerem i wszędzie przykrywka coś tam coś tam, ino jeden dawidek z aureolką

123

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również