Świętochłowice - portal miejski Swiony.pl

Wiadomości z Świętochłowic

Drogówka prowadzi działania kontrolno-prewencyjne pn. Pasy (ROADPOL)

  • Dodano: 2020-03-12 08:15, aktualizacja: 2020-03-12 06:52

12 marca 2020 roku Policja prowadzi ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne pn. „Pasy”.

Celem działań jest m.in. zwrócenie uwagi uczestnikom ruchu drogowego na konsekwencje, jakie niesie ze sobą jazda bez zapiętych pasów w przypadku uczestniczenia w zdarzeniu drogowym.

Działania mają również na celu:

  • egzekwowanie od kierujących i pasażerów przestrzegania obowiązku korzystania podczas jazdy z pasów bezpieczeństwa oraz przewożenia dzieci w fotelikach bezpieczeństwa lub innych urządzeniach przytrzymujących dla dzieci;
  • zapewnienie szeroko rozumianego bezpieczeństwa, dlatego funkcjonariusze będą reagować również na inne naruszenia przepisów ruchu drogowego.

Pamiętajmy, że pasy bezpieczeństwa utrzymują nas na fotelu i w chwili uderzenia pojazdu w przeszkodę pozwalają wytracić prędkość wraz z samochodem. Przytrzymują nas również w bezpiecznej pozycji w przypadku dachowania pojazdu.

Pasy bezpieczeństwa są równie ważne dla kierującego pojazdem jak i pasażerów. Pasażerowie, którzy nie zapinają pasów na tylnym siedzeniu, w chwili zderzenia stanowią śmiertelne zagrożenie dla podróżujących z przodu pojazdu, bowiem swoim ciałem z dużą siłą uderzają w osoby podróżujące w siedzeniach przed nimi.

Pamiętajmy także o naszych młodszych pasażerach. Dzieci powinny być przewożone w fotelikach lub innych urządzeniach przytrzymujących, dostosowanych do ich wagi i wzrostu.

Działania są koordynowane przez Europejską Organizację Policji Ruchu Drogowego ROADPOL (dawny TISPOL) – międzynarodowe stowarzyszenie zrzeszające policje ruchu drogowego.

Zadbaj o bezpieczeństwo — ZAPNIJ PASY!

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • Kierowca

    PANOWIE POLICJANCI SŁUŹBY DROGOWEJ.ZAMIAST NAPYCHAC STATYSTYKI AKCJAM I MOŻE JEDNAK WZIĄŚĆ SIĘ DO KONKRETNEJ ROBOTY.DZISIAJ godzin skrzyżowanie bytomskiej z bodaj to Krasickiego. Renault master na bliźniakach znanej trzyliterowej hurtowni alkoholu. Listwa z tylnymi lampami 20 cm nad asfaltem.Na moje oko (kierowcy takich pojazdow),3,5 -4 tony ładunku! !!!!!!! Ledwie to coś się ciągnęło z pod świateł. To jest zagrożenie dla ruchu a nie brak trójkąta. A w naszym mieście transport jest wogóle nieKontrolowany

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.