Świętochłowice - portal miejski Swiony.pl

Wiadomości z Świętochłowic

Drugie spotkanie Rady Gospodarczej

  • Dodano: 2015-10-02 08:15, aktualizacja: 2015-10-02 08:20

Jan Klusko właściciel firmy Ekoinstal został przewodniczącym prezydium Rady Gospodarczej przy Prezydencie Miasta Świętochłowice. Wybrano także dwóch wiceprzewodniczących – Rajmunda Sorowskiego  z firmy Sor - Drew i Kazimierza Kozulę z przedsiębiorstwa Kozbud.

Drugie w tym roku posiedzenie Rady Gospodarczej odbyło się we wtorek na terenie kompleksu Wież KWK Polska w Świętochłowicach. Uczestniczył w nim prezydent Świętochłowic Dawid Kostempski.

Przedstawiciele Rady Gospodarczej zapoznali się z sytuacją na świętochłowickim rynku pracy.

- Od sześciu lat w naszym mieście odnotowano najniższą stopę bezrobocia. Na koniec sierpnia wyniosła ona 12,3 proc. Przyczyniły się do tego duża liczba ofert i rozwój gospodarczy – mówiła podczas spotkania Hanna Przewoźniak , dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy.


Aktualnie świętochłowiccy przedsiębiorcy mogą szkolić pracowników powyżej 45. roku życia korzystając ze środków Krajowego Funduszu Szkoleniowego, które oferuje świętochłowicki PUP. Mogą również tworzyć stanowiska pracy pozyskując pieniądze na refundację z „Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-20” dla osób powyżej 30 roku życia. W jego ramach oraz „Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój” urząd proponuje także organizację staży.


W nauce zawodu dorosłych świętochłowiczan może pomóc Izba Rzemieślnicza oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Katowicach. W planach jest utworzenie filii w Świętochłowicach, która może powstać na bazie, działającego już w naszym mieście, Cechu Rzemiosł Różnych. Wówczas mieszkańcy będą mogli uczestniczyć w programach teoretycznego i praktycznego kształcenia osób dorosłych. Warto przypomnieć, że Izba skupia różne branże rzemieślnicze i jest największą organizacją samorządu gospodarczego w regionie.


Podczas spotkania poruszano również temat pozyskiwania środków unijnych przez przedsiębiorców w nowej perspektywie unijnej.

 

Komentarze (3)    dodaj komentarz »

  • ????

    Co w tej Radzie może dobrego zrobić jeden koleś z drugim powołani z klucza partyjnego, nieudacznicy z mzbm i zoz

  • Żaneta

    Widzę że jest też Pan Prezes deweloper od nowych osiedli (sudecka i ślężan) czyżby odpłacał za przychylność?

  • elza

    Kozula to ten od badziewia zrobionego ze sceny na Skałce a ta Ekoinstal jest w ogóle ze Świętochłowic ?

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.