Świętochłowice - portal miejski Swiony.pl

Wiadomości z Świętochłowic

Druhowie z OSP zorganizowali zbiórkę pieniędzy na zakup wentylatora oddymiającego

 • Dodano: 2019-07-12 13:30, aktualizacja: 2019-07-12 14:58

Druhowie z 0chotniczej Straży Pożarnej Świętochłowice 1 zorganizowali zbiórkę pieniędzy na zakup elektrycznego wentylatora oddymiającego, który pozwoli strażakom na efektywniejsze działanie, a co za tym idzie szybszą pomoc ludziom podczas pożaru.

Na stanie posiadamy obecnie wentylator spalinowy, który może być stosowany tylko na zewnątrz ze względu na spaliny. Aby dotrzeć do większej ilości osób, postanowiliśmy zorganizować internetową zbiórkę funduszy. Liczymy, że dzięki pomocy darczyńców już w niedługim czasie będziemy mogli, taki sprzęt wykorzystać w naszych działaniach. Bardzo dziękujemy wszystkim osobom, które zechcą nas wesprzeć - mówił Piotr Herrmann, prezes OSP.

Wentylator elektryczny umożliwia oddymianie oraz przewietrzanie pomieszczeń i innych przestrzeni zamkniętych w sposób cichy i ekologiczny dzięki wyeliminowaniu silnika spalinowego.

Zalety stosowania wentylatora:

 • szybkie usuwanie dymu i obniżanie temperatury otoczenia dzięki ukierunkowanemu strumieniowi powietrza o dużej wydajności,
 • szybka poprawa widoczności,
 • redukcja czasu poszukiwania ewentualnych poszkodowanych,
 • zwiększenie bezpieczeństwa ratowników.

Aby wesprzeć zbiórkę strażaków OSP, kliknij TUTAJ.


Ochotnicza Straż Pożarna Świętochłowice 1 jest młodą, prężnie działającą jednostką. W tym roku strażacy ochotnicy interweniowali już 39 razy.

- Naszym celem jest pomoc mieszkańcom miasta oraz wspomaganie Państwowej Straży Pożarnej. Jednak nasza działalność nie ogranicza się tylko do typowych akcji strażackich. Duży nacisk kładziemy na działalność profilaktyczną poprzez zabezpieczanie terenów zagrożonych oraz edukacje mieszkańców i najmłodszych - mówi Piotr Herrmann. - Wszystkie osoby, które chciałyby nam pomóc lub wstąpić w nasze szeregi zapraszamy do kontaktu przez formularz zgłoszeniowy na naszej stronie - dodaje.

Druhowie z OSP zorganizowali zbiórkę pieniędzy na zakup wentylatora oddymiającego

Zobacz także

Komentarze (2)    dodaj komentarz »

 • b. strażak wetran

  No i zamiast odpowiedzieć na pytanie wyminusowaliście sobie moją wpłatę.

 • b. strażak wetran

  Wersja elektryczna ? Dlaczego nie spalinowa jak motopompy, agregaty prądotwórcze, kompresory ?

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.