Wiadomości z Świętochłowic

Duża dawka profilaktyki podczas wakacyjnych zajęć

  • Dodano: 2021-07-12 08:15, aktualizacja: 2021-07-12 05:32

Policjantka z miejscowej komendy odwiedziła dzieci uczestniczące w zajęciach wakacyjnych na terenie Wież KWK Polska, organizowanych przez świętochłowickie CKŚ. Bezpieczeństwo najmłodszych mieszkańców miasta to priorytet dla mundurowych ze Świętochłowic, dlatego korzystają z każdej okazji, by promować szeroko pojęte bezpieczeństwo. Spotkanie to było świetną okazją do tego, aby porozmawiać z dzieciakami o zasadach bezpiecznego wypoczynku i bezpiecznej zabawy.

Wakacje to dla dorosłych czas odpoczynku, a dla dzieci i młodzieży czas zabawy i nowych wrażeń. Korzystając z wakacyjnych przyjemności, nie można zapomnieć jednak o bezpieczeństwie własnym i bliskich. By wypoczynek i zabawa były bezpieczne, świętochłowiccy policjanci prowadzą spotkania profilaktyczne w ramach działań „Bezpieczne wakacje 2021”. Jednak szczególną uwagę przywiązują do bezpieczeństwa młodych mieszkańców miasta oraz ich przyjezdnych rówieśników i to oni są najczęściej adresatami prowadzonych prelekcji.

Wczoraj mundurowa z miejscowej komendy odwiedziła dzieci biorące udział w wakacyjnych zajęciachpn. „Wakacje z CKŚ” na terenie Wież KWK Polska. Policjanta rozmawiała z uczestnikami o podstawowych zasadach bezpiecznego wypoczynku podczas zabawy na podwórku, jazdy na rowerze, rolkach czy hulajnodze. W szczególności jednak przypomniała dzieciom o tym, jak zachowywać się podczas kontaktu z nieznajomym — także w sieci. Młodzi uczestnicy zajęć usłyszeli również o wszelkich zagrożeniach, jakie mogą na nich czyhać w trakcie wypoczynku nad wodą. Mundurowa w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo... nad wodą” poruszyła kwestię odpowiedniego zachowania podczas kąpieli i przebywania w rejonie akwenów oraz reagowania na sygnały dawane przez ratowników wodnych. Wszyscy z dużym zaangażowaniem wzięli udział w prelekcji. Na zakończenie dzieci otrzymały elementarz bezpieczeństwa ilustrujący m.in. omawiane w trakcie prelekcji sytuacje, z jakimi mogą się spotkać i jak sobie z nimi radzić.

Podczas wczorajszego spotkania poruszona została także problematyka zażywania środków psychoaktywnych. Mundurowa opowiadała o szkodliwości eksperymentowania z narkotykami i dopalaczami. Młodzi mieszkańcy miasta chętnie uczestniczyli w ćwiczeniach z wykorzystaniem alko i narko-gogli, które imitują świat widziany oczami osoby po zażyciu narkotyków/dopalaczy lub alkoholu.

Komentarze (1)    dodaj »

  • Ksenia

    Super . Nauka i zabawa

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również