Wiadomości z Świętochłowic

Duża dawka profilaktyki podczas wakacyjnych zajęć

  • Dodano: 2021-07-12 08:15, aktualizacja: 2021-07-12 05:32

Policjantka z miejscowej komendy odwiedziła dzieci uczestniczące w zajęciach wakacyjnych na terenie Wież KWK Polska, organizowanych przez świętochłowickie CKŚ. Bezpieczeństwo najmłodszych mieszkańców miasta to priorytet dla mundurowych ze Świętochłowic, dlatego korzystają z każdej okazji, by promować szeroko pojęte bezpieczeństwo. Spotkanie to było świetną okazją do tego, aby porozmawiać z dzieciakami o zasadach bezpiecznego wypoczynku i bezpiecznej zabawy.

Wakacje to dla dorosłych czas odpoczynku, a dla dzieci i młodzieży czas zabawy i nowych wrażeń. Korzystając z wakacyjnych przyjemności, nie można zapomnieć jednak o bezpieczeństwie własnym i bliskich. By wypoczynek i zabawa były bezpieczne, świętochłowiccy policjanci prowadzą spotkania profilaktyczne w ramach działań „Bezpieczne wakacje 2021”. Jednak szczególną uwagę przywiązują do bezpieczeństwa młodych mieszkańców miasta oraz ich przyjezdnych rówieśników i to oni są najczęściej adresatami prowadzonych prelekcji.

Wczoraj mundurowa z miejscowej komendy odwiedziła dzieci biorące udział w wakacyjnych zajęciachpn. „Wakacje z CKŚ” na terenie Wież KWK Polska. Policjanta rozmawiała z uczestnikami o podstawowych zasadach bezpiecznego wypoczynku podczas zabawy na podwórku, jazdy na rowerze, rolkach czy hulajnodze. W szczególności jednak przypomniała dzieciom o tym, jak zachowywać się podczas kontaktu z nieznajomym — także w sieci. Młodzi uczestnicy zajęć usłyszeli również o wszelkich zagrożeniach, jakie mogą na nich czyhać w trakcie wypoczynku nad wodą. Mundurowa w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo... nad wodą” poruszyła kwestię odpowiedniego zachowania podczas kąpieli i przebywania w rejonie akwenów oraz reagowania na sygnały dawane przez ratowników wodnych. Wszyscy z dużym zaangażowaniem wzięli udział w prelekcji. Na zakończenie dzieci otrzymały elementarz bezpieczeństwa ilustrujący m.in. omawiane w trakcie prelekcji sytuacje, z jakimi mogą się spotkać i jak sobie z nimi radzić.

Podczas wczorajszego spotkania poruszona została także problematyka zażywania środków psychoaktywnych. Mundurowa opowiadała o szkodliwości eksperymentowania z narkotykami i dopalaczami. Młodzi mieszkańcy miasta chętnie uczestniczyli w ćwiczeniach z wykorzystaniem alko i narko-gogli, które imitują świat widziany oczami osoby po zażyciu narkotyków/dopalaczy lub alkoholu.

Komentarze (1)    dodaj »

  • Ksenia

    Super . Nauka i zabawa

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.