Wiadomości z Świętochłowic

Dwaj mieszkańcy Świętochłowic usłyszeli zarzut posiadania amfetaminy

  • Dodano: 2021-11-17 06:00, aktualizacja: 2021-11-17 06:15

Policjanci ze świętochłowickiej komendy zatrzymali kolejne dwie osoby z narkotykami. Pierwszy z nich, 45-letni mieszkaniec miasta w chwili zatrzymania miał w organizmie blisko 2,5 promila alkoholu. Oprócz posiadania substanci niedozwolonych odpowie również za szereg popełnionych wykroczeń. Drugi zatrzymany wpadł podczas interwencji domowej. W wynajętym przez niego mieszkaniu stróże prawa znaleźli amfetaminę.

Obu mężczyznom grozi do 3 lat za kratami

Mundurowi z Komendy Miejskiej Policji w Świętochłowicach nie odpuszczają i sukcesywnie zwalczają przestępczość narkotykową. Wyeliminowanie substancji niedozwolonych z ulic miasta to priorytet dla policjantów z wydziału kryminalnego tutejszej jednostki, lecz stróże prawa z prewencji oraz ruchu drogowego w tej walce nie są od nich gorsi. W niedzielny wieczór w ręce mundurowych wpadło dwóch mężczyzn z amfetaminą.

Do pierwszego zdarzenia doszło po 18. Mundurowi z patrolówki pojechali na ulicę Korfantego w związku ze zgłoszeniem dotyczącym awantury przed jednym ze sklepów. Na miejscu zgłaszający wskazał na mężczyznę pijącego alkohol. Okazał się nim 45-letni mieszkaniec miasta. Z ustaleń mundurowych wynika, że świętochłowiczanin najpierw wszedł do punktu handlowego, gdzie naruszył obowiązek zakrywania ust i nosa, a po wyjściu z niego wywołał kłótnie z innym mężczyzną. W trakcie czynności mundurowych był wyraźnie zdenerwowany, a swoje niezadowolenie wyrażał, używając słów wulgarnych. Mężczyzna popełnił szereg wykroczeń, jednak to nie był koniec jego kłopotów. Policjanci znaleźli przy nim woreczek foliowy z amfetaminą. Zatrzymany mężczyzna trafił do policyjnej celi. Badanie trzeźwości wykazało w jego organizmie blisko 2,5 promila alkoholu.

Drugie zatrzymanie miało miejsce niespełna dwie godziny później. Do dzielnicy Piaśniki pojechali policjanci z drogówki w związku ze zgłoszeniem dotyczącym głośnego odtwarzania muzyki w jednym z mieszkań. Na miejscu stróże prawa zastali 30-letniego mężczyznę. Był on wyraźnie pobudzony. Wewnątrz mieszkania policjanci dostrzegli rozsypaną na stole substancję proszkową koloru białego. Badanie testerem narkotykowym potwierdziło, że zabezpieczone środki to amfetamina. Zatrzymany mężczyzna został przewieziony do policyjnego aresztu. W chwili zatrzymania miał w organizmie blisko 1,5 promila alkoholu.

Po nocy spędzonej w policyjnej celi obaj mężczyźni usłyszeli zarzut posiadania narkotyków. Teraz o ich dalszym losie zadecyduje sąd. Ponadto starszy z mężczyzn za popełnione wykroczenia, w tym za brak maseczki został ukarany mandatem karnym.

ZOBACZ FILMIK

Dodaj komentarz

W związku z nadchodzącą ciszą wyborczą, możliwość komentowania artykułów na naszej stronie zostanie tymczasowo zablokowana.
Dziękujemy za zrozumienie i zachęcamy do powrotu do dyskusji po zakończeniu ciszy wyborczej.

Czytaj również