Wiadomości z Świętochłowic

Dwaj różni sprawcy, jedno przewinienie - kradzież

  • Dodano: 2022-04-20 06:15, aktualizacja: 2022-04-20 06:28

Świętochłowiccy kryminalni zatrzymali dwóch złodziei. Pierwszym okazał się 43-letni mieszkaniec Świętochłowic. Jego łupem padł plecak ze sprzętem elektronicznym. Drugi, mieszkaniec Rudy Śląskiej ukradł artykuły przemysłowe i elektronarzędzia w jednym z marketów na terenie miasta. Teraz obaj odpowiedzą za kradzież mienia. Ich kara może zostać podwyższona nawet o połowę, bowiem działali w warunkach tzw. recydywy.

Kryminalni ze świętochłowickiej komendy w minionym tygodniu zatrzymali dwóch mężczyzn

Obaj odpowiedzą za kradzież. Grozi im do 5 lat za kratami. Jednak ich kara może zostać podwyższona nawet o połowę, bowiem dopuścili się przestępstw w warunkach tzw. recydywy. Mundurowi odzyskali skradzione mienie.

Śledczy miejscowej komendy prowadzili dochodzenie w sprawie kradzieży plecaka oraz sprzętu elektronicznego. Już następnego dnia od otrzymania zawiadomienia, stróże prawa ustalili wizerunek i dane sprawcy. Policjanci trafili na trop złodzieja i postanowili go natychmiast sprawdzić. W tym celu pojechali do miejsca zamieszkania mężczyzny i go zatrzymali. Okazał się nim 43-letni mieszkaniec miasta. Po nocy spędzonej w policyjnej celi usłyszał zarzut.

Do drugiego zdarzenia doszło w połowie tygodnia. Świętochłowiccy policjanci pojechali na interwencję do jednego z marketów na terenie miasta. Na miejscu pracownik ochrony wskazał ujętego mężczyznę w związku z kradzieżą. Łupem rabusia padły artykuły przemysłowe i elektronarzędzia. Mundurowi zatrzymali 34-letniego rudzianina. Śledczy przedstawili mu zarzut kradzieży.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również