Wiadomości z Świętochłowic

Dwie interwencje związane z uwalnianiem się tlenku węgla. Zadziałały czujki!

  • Dodano: 2023-08-14 14:00

Wczoraj wieczorem niemal jednocześnie zadziałały czujki tlenku węgla w dwóch budynkach. Strażacy interweniowali przy ul. Świętokrzyskiej i Wodnej. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Świętochłowice. Pomiary wykazały obecność tlenku węgla

W niedzielę 13 sierpnia po godzinie 19:30 świętochłowiccy strażacy interweniowali w związku z dwoma zdarzeniami związanymi z uwalnianiem się tlenku węgla. W obu przypadkach zadziałały czujki tlenku węgla w mieszkaniach. Do pierwszego zdarzenia doszło na przy ul. Świętokrzyskiej 22. Tam czujniki zadziałały w kilku mieszkaniach, zarówno u osoby zgłaszającej, jak i u jej sąsiadów. Strażacy sprawdzili cały pion mieszkań i w niektórych wykryli nieznaczne ilości tlenku węgla. Na szczęście nikt nie został poszkodowany.

Kolejne zdarzenie miało miejsce przy ul. Wodnej 6d. Tam również zadziałała czujka tlenku węgla, która umieszczona była w łazience, a przeprowadzone pomiary wykazały obecność tlenku węgla w mieszkaniu. Przybyłe na miejsce pogotowie ratunkowe przebadało jednego z lokatorów, jednak nie został on hospitalizowany. Lokatorzy mogli dalej korzystać ze swojego mieszkania.

– Przy ul. Wodnej Najprawdopodobniej do uwolnienia tlenku węgla doszło w wyniku działania wadliwego piecyka, z uwagi na to, że lokatorzy korzystali z tego urządzenia przed zadziałaniem czujnika tlenku węgla. Natomiast przy ul. Świętokrzyskiej, z uwagi na wystąpienie tlenku węgla w kilku mieszkaniach, dokładna przyczyna uwalniania się tlenku węgla będzie możliwa dopiero po przeprowadzeni kontroli kominiarskiej – powiedział st. kpt. Rafał Binięda, oficer prasowy Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Świętochłowicach.

W obu zdarzeniach działania na miejscu trwały niecałą godzinę. Nikt nie został poszkodowany, a strażacy zalecili lokatorom, aby nie korzystali z urządzeń grzewczych do czasu sprawdzenia ich przez osoby ze stosownymi uprawnieniami.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również