Wiadomości z Świętochłowic

Dwóch nietrzeźwych kierowców wpadło w miniony weekend

  • Dodano: 2021-04-07 06:30, aktualizacja: 2021-04-07 06:33

W ręce świętochłowickich policjantów w trakcie świątecznego weekendu wpadło dwóch nietrzeźwych kierowców. Pierwszy, 51-letni chorzowianin miał w organizmie ponad pół promila alkoholu. Drugi, mieszkaniec gminy Koszęcin wydmuchał blisko promil alkoholu. Teraz nieodpowiedzialni kierujący odpowiedzą przed Sądem.

Grozi im do 2 lat więzienia

W sobotę w południe w trakcie pomiaru prędkości w dzielnicy Piaśniki stróże prawa zauważyli zbyt szybko jadącego opla. Kierujący przekroczył dozwoloną prędkość o 20 km/h. Ponadto nie korzystał z pasów bezpieczeństwa. Policjanci postanowili zatrzymać pojazd do kontroli, dając mu sygnał czerwonym światłem, jednocześnie wskazując miejsce zaparkowania pojazdu. Za kierownicą osobówki siedział 51-letni mieszkaniec Chorzowa. W trakcie czynności mundurowych wyczuwalna była od niego woń alkoholu. Po sprawdzeniu jego trzeźwości okazało się, że mężczyzna wsiadł za kierownicę, mając w organizmie ponad pół promila alkoholu. Chorzowianin został ukarany mandatami za popełnione wykroczenia.

Do drugiego zdarzenia doszło wczoraj w godzinach porannych. Na jednej ze świętochłowickich ulic policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali do kontroli pojazd marki kia. W trakcie badania alkomatem okazało się, że kierujący pojazdem 54-latek ma w organizmie blisko promil alkoholu.

Postępowanie w obu sprawach prowadzi świętochłowicka komenda. Mundurowi zatrzymali mężczyznom prawo jazdy. Wkrótce nieodpowiedzialni kierujący odpowiedzą przed Sądem.

Przypominamy!
Kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem, za które kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności do lat 2. Pijanemu kierowcy grozi również utrata prawa jazdy na co najmniej 3 lata oraz obligatoryjna kara finansowa w wysokości nie mniejszej niż 5 tysięcy złotych.

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • brawo

    Brawo policja wiecej kontroli szczególnie ciężarówek na Bytomskiej i Metalowców Rwać te bezmyslne chwasty bo to potencjalni mordercy

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.