Wiadomości z Świętochłowic

Dworczyk: w tym tygodniu decyzja w sprawie szczepień osób w wieku 16 i 17 lat

  • Dodano: 2021-05-11 06:15, aktualizacja: 2021-05-11 06:35

W tym tygodniu podejmiemy decyzję w sprawie szczepień osób w wieku 16 i 17 lat - zapowiedział w poniedziałek szef KPRM i pełnomocnik ds. programu szczepień przeciw COVID-19, Michał Dworczyk.

Dworczyk pytany był na konferencji prasowej o to, dlaczego od niedzieli rejestrować na szczepienie mogą się tylko osoby, które ukończyły faktycznie 18 lat (rocznik 2003) i starsze, a nie cały rocznik 2003, jak wcześniej zapowiadano. Szef KPRM odpowiedział, że wynikało to z interpretacji obowiązujących przepisów.

Dodał równocześnie, że w tym tygodniu zapadnie decyzja w sprawie szczepień osób w wieku 16 i 17 lat. Zmiana - jak zaznaczył - będzie korzystna.

W tym tygodniu podejmiemy i zakomunikujemy decyzje dotyczące również osób w wieku 16 i 17 lat. Wtedy ta sytuacja ulegnie kolejny raz zmianie, ale myślę, że to będzie zmiana korzystna. Zaczekajmy na te decyzje - powiedział.

Od niedzieli, 9 maja wszystkie osoby, które ukończyły 18 rok życia mogą rejestrować się na konkretne terminy w wybranym punkcie.

Zapisać można się na kilka sposobów: przez system e-Rejestracji i Internetowe Konto Pacjenta, infolinię 989, SMS-em na numer 880-333-333 lub w punkcie szczepień.

Polscy pacjenci otrzymują cztery szczepionki przeciw COVID-19. Szczepionki firm Pfizer/BioNTech, Moderna i AstraZeneca są dwudawkowe, zaś preparat opracowany przez Janssen Pharmaceutica NV, firmę z pionu farmaceutycznego Johnson & Johnson, wymaga podania jednej dawki.

Do tej pory w naszym kraju wykonano ponad 13,7 mln szczepień, w pełni zaszczepionych jest ponad 3,6 mln osób. 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również