Świętochłowice - portal miejski Swiony.pl

Wiadomości z Świętochłowic

Dzięki nowemu sprzętowi, będzie można szybciej diagnozować choroby!

 • Dodano: 2017-05-12 17:30, aktualizacja: 2017-05-14 12:04

Dzisiaj w Zespole Opieki Zdrowotnej odbyło się uroczyste otwarcie pracowni rentgenowskiej (RTG) i tomografii komputerowej (TK). Nowy tomograf pozwoli na rozszerzenie oferty badań, a także obsłużenie większej ilość pacjentów. Z kolei cyfrowy aparat RTG gwarantując wysoką rozdzielczość obrazu, tym samym zwiększy szansę na wykrycie chorób we wczesnych stadiach.


 - Tak nowoczesnego sprzętu do tej pory w naszym szpitalu nie było. Poprzednio posiadaliśmy aparat do tomografii komputerowej 2 rzędowy teraz mamy 16 rzędowy, co oczywiście przekłada się na szybkość i jakość badania - mówił Wojciech Sraga, kierownik pracowni radiologicznej. - Myślę, że na tym sprzęcie będzie nam się pracowało dużo lepiej, szybciej i dokładniej, czego skutkiem będzie satysfakcja naszych pacjentów - dodał.


Wartość projektu wyniosła ponad 2 miliony złotych, w całości zrealizowanych z środków własnych szpitala. Dzięki nowemu sprzętowi, lekarze świętochłowickiej placówki będą mieli większe możliwości w zakresie diagnostyki chorób w ich wczesnym stadium.


-Kiedy 115 lat temu nasi przodkowie budowali ten szpital, nie przypuszczali, że będą się tuta leczyć setki tysięcy pacjentów. Otwieramy dzisiaj dwie wyjątkowe pracownie. Dzisiaj nasz szpital dorównuje się do poziomu leczenia innych specjalistycznych placówek. Ten standard pozwoli nam wyeliminować koszty jakie były przekazywane na dowóz pacjentów do zewnętrznych placówek. Chciałbym przeprosić naszych pacjentów wszystkie niedogodności, które były tym spowodowane. - mówił Dariusz Skłodowski, prezes ZOZ Świętochłowice sp. z o.o. - Zaznaczyć również trzeba, dużą przychylność władz miasta i Rady Miasta, które wsparły ten i wiele innych naszych projektów - dodał

Oba urządzenia są zintegrowane ze szpitalnym systemem informatycznym, który umożliwia lekarzom bezpośredni dostęp do cyfrowych wersji badań pacjentów.

Galeria zdjęć

następne zdjęcia »

Komentarze (6)    dodaj komentarz »

 • Jan

  A te pracownie to w ZOZ przy jakiej ulicy?!! Przecież to istotne!

 • xyz

  Przy ul. Chorzowskiej 38...

 • Ciekawy

  A jaką to kwotą miasto wsparło ten projekt? Szpital wydał z środków własnych dwa miliony a miasto ile że popapraństwo już się przy okazji lansuje!

 • olga

  no tak jedni i ci sami na wszystkich politycznych spędach a urzędy puste , sprawy leżą

 • grzes

  A czy będzie można robic nowym TK badanie prywatnie TK enterokliza ??

 • Estera

  Samuraj to niezgóła i czyta z kartki

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.